anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilka przedmiotów w jednej przesyłce Allegro InPost.

dewo2
#8 Zapaleniec#

Witam. 

Czy jest możliwość ustawienia na Allegro Lokalnie, wysyłki Allegro InPost. W taki sposób. Abym mógł kupującemu wysłać więcej niż jeden zakupiony u mnie przedmiot, w tej samej paczce. Tak jak ma to miejsce na Allegro.pl .

Na Allegro Lokalnie, nie wystawiałem jeszcze większej ilości przedmiotów. Nie widzę tam takiego ustawienia, przy wyborze wysyłki. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Nie widzisz, bo nie ma. Jeśli ktoś kupi kilka rzeczy, niech Ci zapłaci bezpośrednio na konto, a Ty wyślesz wszystko w jednej paczce bezpośrednio ze strony InPost. Będzie drożej niż 8.99 zł, ale i tak taniej, niż każdą paczkę osobno.

oznacz moderatorów

dewo2
#8 Zapaleniec#

Hmm... Czyli, Lokalnie - to takie upośledzone Allegro 😳

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz wystawiać na zwykłym 🙂

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

dewo2
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że mogę. Ale patrząc na opłaty i prowizję. W niektórych przypadkach jest to nie opłacalne. I tutaj tkwi problem.

oznacz moderatorów

SkarbyAgatki
#1 Nowicjusz#

Ja niestety nie mogę sprzedawać na zwykłym allegro. Mam własne produkty, w mojej kategorii wymaga się 10% produktów z kodem kreskowym, których nie mam. Wystawiłam więc na allegro lokalnie. Myślałam, że to działa podobnie jak zwykłe allegro. Klient kupił dwa różne produkty, zapłacił i wychodzi, że zapłacił dwa razy za przesyłkę. Bez sensu 😞

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@dewo2  Wymyśliłem na to kilka sposobów - co jeden to oryginalniejszy 😉

Oprócz znanego (wpłata kupującego na konto bankowe sprzedającego  a dla allegro figa z makiem a nie prowizja) :

1. Zwrot nadpłaty za wysyłki kupującemu na konto bankowe (nie da się zrobić zwrotu z payu na allegro lokalnie)

2. Ustalenie z kupującym aby rozpoczął zakupy i nie płacił, a następnie wystawienie zbiorowej oferty na te rozpoczęte zakupy z jedną wysyłką. Unika się sytuacji, że w międzyczasie ktoś inny kliknie jedną z ofert i powstanie zamieszanie.

3. Wystawienie ofert z darmową wysyłką i ofertą pt. "wysyłka", którą kupujący musiałby obowiązkowo raz kliknąć. Pozostałby problem z kategorią ;D Wiem, pojechałem z tym pomysłem 😉 W praktyce z tym rozwiązaniem spodziewałbym się więcej problemów niż pożytku (już wiele razy wywnioskowałem z toku rozmów po zakupie, że kupujący nie czytają ze zrozumieniem opisu ; albo czytają tylko na początku).

oznacz moderatorów

seleweza
#2 Obserwator#

Jak się robi taką ofertę zbiorową? Bo zwrot nadpłaty chciałam zrobić, ale klient się jeszcze nie odezwał do mnie. Allegro serio powinno to poprawić, **piiip** ma takie rozwiązanie-wysyła się invoice i wpisuje ręcznie cenę za przesyłkę. Duże ułatwienie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@seleweza  na allegro lokalnie nie da się zwrócić przez allegro finanse. Wypłacasz i zwracasz przez konto bankowe na konto podane przez kupującego.

oznacz moderatorów

seleweza
#2 Obserwator#

dzięki 🙂

oznacz moderatorów

seleweza
#2 Obserwator#

o widzę, że cenzura jest..eh, allegro kiedyś było takie fajne, jakieś 14 lat temu

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@seleweza 

Od tamtego czasu (wpisu) na lokalnie w końcu wprowadzono opcję jednej wysyłki dla kilku przedmiotów. Kupujący wysyła prośbę o połączenie wysyłki, pojawia się ta wiadomość w mailu (z linkiem) i na czacie ; sprzedający wpisuje kwotę dla jednej wysyłki 😊 Zwrot kasy poza allegro - tutaj bez zmian.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Dopowiedzenie z pomocy , a w nawiązaniu do tematu: przepraktykowane mam na innych formach wysyłki, ale z allegro inpost też chyba zadziała (nie widzę powodu aby nie miało).

oznacz moderatorów