anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient popełnił błąd i kupił przedmiot na allegro lokalnie którego nie chciał.

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, sprzedałem za 299zł na allegro lokalnie telefon S24 Ultra i mam problem z kupującym, ponieważ ta osoba kupiła przedmiot i opłaciła transakcję, czyli wg prawa została jego właścicielem - wypełniłem swoją rolę zapakowałem i wysłałem. Został otwarty spór w którym osoba żąda zwrotu pieniędzy ponieważ imituje droższy model. Nie jestem biegły w temacie telefonów i dopiero dzisiaj się dowiedziałem od Allegro Protect, że kupujący myślał, że kupił Samsunga S24 Ultra. Telefon, który sprzedałem nawet go nie przypomina. Odpisałem Allegro Protect, że ogłoszenie widnieje w prawidłowej kategorii czyli:
"Allegro Lokalnie > Elektronika > Telefony i Akcesoria > Smartfony i telefony komórkowe"
nie wzmianki o Samsungu, tytuł oraz opis również nic nie mówi o Samsungu:
Tytuł: "S24 Ultra - nieudany prezent"
Opis: "Sprzedam S24 Ultra uruchomiony i chwilę się nim bawiłem, więc używany. Specyfikacja widoczna na zdjęciach jak j stan wizualny."
Oczywiście dane rozmówcy z Allegro Protect ściśle tajne i mam czas do jutra do godziny 20:00 odebrać telefon i zwrócić pieniądze, więc odpisałem:
"Proszę o podanie punktów regulaminu allegro na temat domniemanych przez Państwa uchybień."
zapadła cisza. Nie wiem jak postąpić, czy zgłosić próbę oszustwa na policję? Dodam jeszcze, że Allegro Protect ... zacytuję:
"Nazwał Pan telefon S24 Ultra, wpisując nawet w wyszukiwarkę odnajdzie Pan wyłącznie Samsung S24 Ultra. Używając takich skrótów wprowadza Pan kupujących w błąd."

Załączę jeszcze zdjęcia z ogłoszenia:
807fdc0b4059be9877a839292cf7.jpeg27c1136d4129886dbc67cbee0eb1.jpeg639be1f24dc28d0e418ffba34bca.jpeg

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Gilbert1990 @komis-bell @milka1234567890 @az1rael Istnieje smartfon S24Ulta > można go kupić za 230 zł na Ali > ale nie pozwala mi wstawić linku do strony

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Oczywiście, że można go kupić. Ale poza takimi stronami jedyne co można o nim znaleźć to to że jest to podróba samsunga.
Bądźmy poważni.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, a jak powiem że coś jest podróbką czegoś, a tego nie przypomina to jest powodem do stwierdzenia, ze jest nieoryginalne? Czy da się gdzieś sprawdzić czy s24 ultra jest nazwą zastrzeżoną?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@komis-bell Pozostaje pytanie > kto wyrokuje, że jest to podróba Samsunga > a ja podejrzewam, że jest to brand Samsunga sprzedawany za grosze z powodu nadprodukcji i braku logo Samsunga

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Miałem takie telefony w rękach więc wiem co mówię.
Wygląd imitujący Samsunga, interfejs stylizowany na Samsungowy UI, nazwa "S24 Ultra".
Pomijam już tu całkiem kwestie fikcyjnej pojemności pamięci RAM oraz ROM bo gwarantuję, że ten telefon nie ma 16 GB RAM i 1TB ROM.

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Na stronie producenta Samsunga S24 Ultra jest do pobrania dokument: Statement of Compliance (Oświadczenie o zgodności) i w nim jest napisany model SM-S928B. Jak narazie nie znalazłem nigdzie informacji na temat zastrzeżonej nazwy "s24" i "Ultra".

Screenshot_20241025-135529.png

oznacz moderatorów

Gilbert1990
#9 Pomysłodawca#

Można również go wyszukać na allegro pod hasłem s24 ultra, więc nie rozumiem odpowiedzi Allegro Protect. Dostałem również odpowiedź, że kupujący musi dostarczyć dokument z policji i dopiero wtedy wypłacą mu pieniądze, a mnie obciążą.

oznacz moderatorów