anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący celowo podbija cenę w moich licytacjach, co mogę z tym zrobić?

kfert
#2 Obserwator#

Sprzedaję na Allegro incydentalnie. Od 18 lat jestem szczęśliwym kupującym. W przypadku sprzedaży, schemat [edycja] - kupującego wygląda tak: Wygrywa moją aukcję z założenia, korzysta z programu wspomagającego, ustawiając bardzo dużą kwotę, przebijającą z założenia inne oferty. Jeśli wygra aukcję za kwotę niską, kupuje, jeśli nie pisze do mnie, że przeprasza, ale kwota jest zbyt duża. Ja tracę uczciwych licytujących, pieniądze (muszę opłacić aukcję) i czas. Taka [edycja] niszczy ideę aukcji i dobre imię Allegro. Ja, nigdy już nie zdecyduję się na skorzystanie z tej opcji. Jestem przegrany z założenia. Przecież, gdy tylko wystawię mój przedmiot ponownie, [edycja] już na mnie czeka i ponownie wygra aukcję, prawda? Może czegoś nie wiem i macie jako Allegro, narzędzia przeciwko takim praktykom? Może uważacie, że wszystko w tym systemie jest ok?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest OK, wiele razy był poruszany ten temat, jeżeli uważasz że taki użytkownik robi to nagminnie możesz zgłosić do allegro, jest możliwość że zablokują mu konto.

oznacz moderatorów

kfert
#2 Obserwator#

Dzięki za odpowiedź. Uruchomiłem się, lekka frustracja mnie bierze po takiej aukcji. Tak jak napisałem, w 18- to letniej, uczciwej bytności na Allegro, wystawiłem na aukcję, może 5-ty raz. Nie mam zielonego pojęcia o zwyczajach tu panujących. Na te 5 razy, minutę po zakończeniu, dwa razy miałem, że ktoś mnie przeprasza i tyle. Niezła statystyka, przyznasz. Smutne. ma gdzieś, innych licytujących i mnie przy okazji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kfert Nie wiesz tego, że naruszasz zasady AG, nazywając kupujących [edycja].

Nie wiesz też tego, że na Allegro Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Po pięciu dnach bez wpłaty transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana. Nie odpowiada Ci to, nie wystawiaj na Lokalnie. 

oznacz moderatorów

kfert
#2 Obserwator#

Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Poradzę sobie w życiu bez tej wiedzy. Tak jak napisałem traci mnie Allegro - Aukcje. Zostaną takie ... i niech między sobą handlują. Powodzenia. Napisałem tylko, że idea Allegro, chyba była nieco inna.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @kfert, jeśli posiadasz loginy Kupujących, którzy Twoim zdaniem celowo podbijają cenę w Twoich ofertach, prześlij mi je proszę na adres spolecznosc@allegro.pl. Sprawdzimy na pewno te konta. Mam jeszcze wielką prośbę, abyś nie nazywał w ten sposób Kupujących, bo łamie to nasze zasady i nie będziemy tutaj tego tolerować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kfert
#2 Obserwator#

Dzięki za info. Wiesz jak się czuje człowiek po takiej aukcji... Sorry. Wysłałem prośbę na maila. Rada "xyz96" - chyba nie o to chodzi prawda? Po tylu latach stanowię część społeczności i chcę zmieniać Allegro na lepsze. Słowa typu "nie muszę wystawiać jak mi nie pasuje", są z planety na której Allegro (mam nadzieję) nie chce być.

oznacz moderatorów