anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił 2 przedmioty, zapłacił oddzielnie za wysyłkę każdego - co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Rin1989
#7 Wielbiciel#

Witam,

Kupujący zakupił ode mnie 2 przedmioty bez poproszenia o warunki dostawy za obydwa, po prostu zapłacił oddzielnie za każdy. I teraz nie wiem, co robić: dogadać się z kupującym, że wyślę przedmioty razem i zwrócę koszt jednego z przedmiotów (8,99 zł Paczkomaty InPost)? Ale co wtedy z etykietami wysyłkowymi, chyba muszę wygenerować te etykiety dla obydwu przedmiotów na Allegro Lokalnie? 

Czy po prostu wysłać przedmioty oddzielnie skoro kupujący zdecydował się na taki krok?

Będę wdzięczna za wskazówkę, co zrobić w tej sytuacji.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mdrogeria
#21 Demiurg#

Rin1989 jeśli chcesz się uczciwie dogadać z klientem to tylko w ten sposób abyś miał namacalne potwierdzenie jego woli / e-mail / .Były przypadki ,że klient w identycznej sytuacji upominał się o drugą przesyłkę . Zastanów się zanim podejmiesz decyzję .,

oznacz moderatorów
Rin1989
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, zapytam się kupującego, co woli.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Rin1989 Na Lokalnie możesz wysłać wszystko jedną paczką i zwrócić kupującemu drugi koszt wysyłki, wkładając pieniądze za drugą wysyłkę do paczki. Allegro nie naliczy Ci opłaty za drugą paczkę nawet wtedy, gdy wygenerujesz dwie etykiety. Opłaty są naliczane tylko wówczas, gdy włożysz paczkę do paczkomatu i zamkniesz skrytkę.

oznacz moderatorów
Rin1989
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wyjaśnienie i sugestię, zapytam się kupującego, co woli. 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

1. - Nie chcesz mieć problemów - wysyłasz towar zgodnie z zamówieniami. To jest najprostsze rozwiązanie.

2. - Wysyłasz towar jedną paczką - w MS wpisujesz do obydwu przesyłek ten sam numer przesyłki i dokładasz klientowi jakiegoś gratisa za te 9 zł

3. - Najprościej - kontaktujesz się z kupującym i wyjaśniasz sprawę.

4. - @xyz96 - "Na Lokalnie możesz wysłać wszystko jedną paczką i zwrócić kupującemu drugi koszt wysyłki, wkładając pieniądze za drugą wysyłkę do paczki" - i to jest najgorsza odpowiedź jaką kiedykolwiek usłyszałem. Ktoś jedynie "chory" na umyśle wkłada pieniądze do przesyłki. Żaden portal, żaden sprzedający, żaden moderator Allegro, po prostu nikt nie zasugerowałby nawet takiej opcji. Po raz pierwszy spotykam się z taką "chorą" sugestią, żeby wkładać pieniądze do przesyłki. Swoją drogą - automatycznie usunąłbym takiego "doradcę" z forum.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

eh... czekam teraz na wniosek @xyz96 odnośnie blokady na AG z powodu "atakowania" jego osoby. To nie jest prawda - atakuję jego beznadziejną wypowiedź odnośnie "wkładania pieniędzy do przesyłki". Użytkownik z takim stażem powinien wiedzieć, że wypisuje totalne bzdury .

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 Tak, beznadziejnie atakujesz. Zgodnie z twoją głupią teorią wielu sprzedawców z Allegro jest chorych na umyśle, bo mi przynajmniej klika razy zdarzyło się otrzymać nadpłatę włożoną do przesyłki. Jeden raz, o ile pamiętam, była to reklamacja. Sprzedawca dosłał drugi, sprawny produkt i do paczki włożył 10 zł za odesłanie, więc może nie używaj tak mocnych słów, bo sam piszesz bzdury. A z forum mnie nie usuniesz, wiesz o tym doskonale, choć bardzo cię boli moja obecność.

oznacz moderatorów
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

To najgłupsza rzecz jaką można zrobić, wsadzić kasę do paczki. W jaki sposób potem udowodnisz jako sprzedawca, że zwróciłeś koszty? Hahaha. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No jak to jak udowodnić? To wy sprzedawcy nie wiecie? Filmujcie wkładanie pieniędzy do paczki 😄 Tak jak filmujecie rozpakowywanie zwrotów 🙂

A tak na serio - co tu udowadniać. Kupujący otrzyma zwrot za jedną przesyłkę, zapłaci tylko za jedną i jest zadowolony. Nie ma co bić piany i rozwodzić się nad allegrowymi problemami "ciężkiej wagi" 🙂

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Myślałem, że nie umiesz żartować a tu proszę, nawet ci wyszło. 😄

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

A kupujący filmują otwieranie odebranych przesyłek. Filmują nadawanie zwrotów? W jaki sposób są w stanie udowodnić, że odesłali sprawny przedmiot z tytułu odstąpienia od umowy, a sprzedawca otrzymał przedmiot uszkodzony?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 To, że ludzie nie rozumieją ryzyka nie oznacza, że to jest w jakikolwiek sposób mądre. Pieniądze do przesyłki... i potem żadnego dowodu przekazania pieniędzy. Genialne. XD

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

@xyz96 - Nie, nie boli mnie Twoja obecność. Część twoich postów jest właściwa. Tutaj są potrzebne różne stanowiska, różne punkty widzenia.

Przepraszam Cię za tą wypowiedź typu "chory na umyśle", to nie było kulturalne i nie powinno to się ukazać.  Trochę mnie poniosło... Zauważ też, że jak Cię "tykam", to robię to zawsze z "dużej literki", przynajmniej staram się, tak samo jak i w stosunku do innych użytkowników.

I nie jest to jakiś "nacisk" ze strony moderatorów na AG - to moja własna inicjatywa - po prostu potrafię się przyznać do własnych błędów.

Jednak swoje zdanie podtrzymuję - pieniędzy nie zwraca się w przesyłkach. Są na to inne sposoby, bezpieczniejsze i zgodne z prawem i regulaminem Allegro. W przypadku włożenia pieniędzy do przesyłki sprzedający robi to na własną odpowiedzialność. Kupujący może po prostu zwrócić się do sprzedawcy o zwrot tej kwoty - i jest "pozamiatane" - Allegro, policja, sąd przyzna rację kupującemu.

W ciągu 20 lat nigdy nie zwróciłem kupującemu pieniędzy w ten sposób. I wszystko było w porządku.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

Ponieważ widzę, że toczy się tutaj zacięta dyskusja (w dobrej woli) o zwrot "wielkiej" kwoty ... ;]

Kiedyś, gdy na lokalnie nie było opcji łączenia wysyłki w jedną i ktoś, kto np. kupił dwa przedmioty, płacił za dwie wysyłki. Proponowałem zwrot na konto, ale nie przypominam sobie aby kiedykolwiek ktoś chciał mi je podać. Wystawiałem jeszcze raz skorygowaną ofertę (jeśli jeszcze nie kupił), oddawałem do ręki (przy osobistym) i ... tak, ze dwa razy wysyłałem kasę za przesyłkę w środku paczki (i nie było z tego żadnej afery).

A inaczej: nie oddając jej, a wkładając gratis ktoś mógłby się zapytać: a gdzie kasa, skoro jest w jednej wysyłce ?

I żeby była jasność: firmom nie polecam tak oddawać kasy, ale na allegro lokalnie, między zwykłymi ludźmi, którzy mają to uzgodnienie na czacie ... Nie widziałem problemu, bo transakcje na AL to czasami taki trochę folklor ;]

oznacz moderatorów