anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie może zapłacić przez Allegro Finanse, co mogę zrobić?

ahab201
#9 Pomysłodawca#

wystawiłem na allegro Miernik Instalacji Elektrzcznych Sonel MPI-520 z opcją Kup Teraz.

Z braku możliwości wyboru opcji przesyłki z zagranicy konkretnie z Niemiec - przesyłka jest wliczona w cenę zakupu, zaznaczyłem opcjię płatne przy odbiorze z tym że przesyłkę wyślę dopiero po zaksięgowaniu wpłaty.

Z kolei kupujący ma problem z dokonaniem wpłaty przez allegro, ja z kolei wymagam potwierdzenia wpłaty proszę o pomoc jak można ten problem rozwiązać by zakończyć szybko i pomyślnie Transakcje.

Pozdrawiam 

Ahab 201

P.S. Konto bankowe mam w Niemieckim Banku ze względu iż od 8 lat mieszkam w Niemczech

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@ahab201 Jaką opcję płatności i dostawy zaznaczyłeś? Odbiór osobisty po przedpłacie? Odbiór osobisty? Wysyłka za pobraniem?

Jeśli odbiór osobisty po przedpłacie, kupujący płaci normalnie przez Allegro Finanse, Ty pieniądze masz tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ i sobie je wypłacasz na konto tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

Jeśli zaznaczyłeś odbiór osobisty albo wysyłkę za pobraniem, kupujący nie zapłaci przez Allegro. Może zapłacić tylko przy odbiorze gotówką lub przelewem na Twoje konto.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Daj link do oferty to ci odpowiemy czy się da wysłać, czy się da zapłacić.😁

oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo sprzedaż została zakończona tak że nie mogę lub nie potrafię wejść lub edytować żeby zastosować inną opcję.

Od początku, to pierwszy przedmiot który sprzedaję na allegro.

1. Naipierw wzstawiłem przedmiot bez opcji kup teraz

2. Ze względu iż chciałem być chroniony jako sprzedawca i chciałem by kupujący był chroniony skorzystałem z funkcji kup teraz, y tym że tak jak napisałem wysyłka jest w cenie zakupu DHL ze śledzeniem przesyłki. Zapewne popełniłem błąd jako nowicjusz w sprzedaży. Dla tego proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ahab201 Jest tak jak piszę wyżej. Zaznaczyłeś tylko metodę "odbiór osobisty" - kupujący nie może zapłacić przez Allegro.

W opisie przedmiotu podałeś inne metody płatności, ale to nie spowoduje, że kupujący będzie mógł zapłacić przez Allegro.

Po zakończeniu ogłoszenia nie zmienisz już metody dostawy i płatności. Pozostaje tylko porozumieć się z kupującym, aby odebrał osobiście lub zapłacił poza Allegro, po czym wyślesz mu towar.

Inna opcja to poprosić kupującego o pisemną rezygnację z zakupu, wystąpić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... o zwrot naliczonej opłaty za transakcję, dołączając rezygnację kupującego. Potem wystawić przedmiot ponownie i udostępnić płatność z góry przez Allegro Finanse, bez odbioru osobistego i bez pobrania.

oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#

co można teraz z tym zrobić?????

oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#

po telefonicznej rozmowie z kupującym napisałam do allegro wiadomość na wyżej wymienionym linu prośbę o anulowanie Transakcji oraz anulowanie opłaty za sprzedany przedmiot.Po pozytzwnym rozpatrzeniu?- wystawię ponownie przedmiot ze skorygowanymi błędami / jako nowicjusz uczę się na swoich błędach. z tym iż przedmiot ten bedzie zarezerwowany dla tego samego klienta/kupujacego.

Dziekuję za udzieloną pomoc 

Pozdrawiam

Ahab 201

oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#

Mam jeszcze dwa przedmioty na allegro na sprzedaż nie chciałbym znów popełnic takich samych błędów-z tym że:

1. Edytowałam przedmiot ale nie widzę funcji sposób zapłaty

tylko metody dostawy-co w związku z tym, co zrobi jak zrobi?????

Pozdrawiam

ahab201

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Teraz masz dobrze ogłoszenia wystawione. Po zakupie nabywca będzie mógł zapłacić przez Allegro z góry. Jeśli jednak koszt dostawy, tak jak poprzednio, jest wliczony w cenę towaru, trzeba było przy wysyłce kurierskiej wpisać zero zł. Jeśli koszt wysyłki nie jest wliczony w cenę towaru, koszt wysyłki jest w porządku.

oznacz moderatorów