anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odbierają przesyłek pobraniowych. Co robić?

mikosport
#7 Wielbiciel#

kupujący kupuje moja aukcje, wybiera sposób dostawy i opłaty POBRANIE. Wysyłam paczkę, która po kilku dniach do mnie wraca. Na ten moment poniosłam koszty wysyłki pobraniowej, kurier dzis mnie informuje ze jestem równiez obciążona zwrotem. Wiec jestemw  plecy 2 wysyłki. Kupujący ani nie odpisuje ani nie odbiera telefonów. Allegro umywa ręce. Co robic?? Czy jako sprzedający mam jakieś prawa?? Jestem tak w plecy de facto 2krotnie, bo 2 kupujących mnie tak wyrolowało. Co robic? mozna to gdzieś zgłosić? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Najlepiej nie oferować pobrań - nie będzie kłopotów.

Jeśli kupujący dobrowolnie nie poryje kosztów wysyłek, pozostaje Ci postępowanie w sądzie, ale na to się raczej nie zdecydujesz. Wyłącz pobrania.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Niestety regulamin allegro pozwala klientom na zbyt wiele bez konsekwencji .Często jest to zwykła zabawa innym razem jakaś zemsta ,zdarza się też że robi też tak konkurencja. Odpuść pobraniówki ,zacznij wysyłać tylko po wpłacie na konto.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikosport tak jest to nie wywiązanie się z umowy, możesz dochodzić naprawienia swojej szkody w sądzie, wygrasz bez problemu  🙂

Art.  535. KC

§  1. Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

nieodebrane pobranie

Zoba takie hasło w Google. Ktoś podaje sposób postępowania. Nie powiem Ci czy skuteczny czy nie. Ale jest światełko w tunelu.

 

oznacz moderatorów

mikosport
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś odpowie mi na pyatnie, aco z tym fantem zrobic, gdzie zgłosić??????

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikosport No przecież masz odpowiedź. Nie udostępniaj pobrań. Zgłosić możesz do sądu.

Nikogo innego nie będzie interesowało Twoje zgłoszenie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mikosport Allegro stworzyło regulamin który pozwala im odwrócić się plecami do wszystkich problemów sprzedających. Tobie jako sprzedawcy pozostaje tylko walka i domaganie się zwrotu prowizji od transakcji która się w ogóle nie odbyła .Jedno zgłoszenie czasem nie wystarcza ale trzeba walczyć i ponawiać ,jesteś pokrzywdzony ktoś to w końcu powinien zrozumieć .

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Wyślij kupującemu wezwanie do zapłaty uwzględniające poniesione koszty. Jeżeli nie zapłaci pozostaje Ci jedynie założyć TYLKO i WYŁACZNIE sprawę sądową. Czy warto, oceń sam.

oznacz moderatorów

Cairo-Honda
#9 Pomysłodawca#

No niestety allegro Ci w niczym nie pomoże. Oni tylko pomagają kupującym. Kupujący może: Nie odbierać pobraniowych wysyłek, zamiast towaru odesłać ci kamienie a ty i tak musisz zrobić zwrot inaczej blokada konta, może wystawiać kłamliwe komentarze, jego reklamacja zawsze musi zostać przyjęta inaczej również otrzymasz blokadę

Natomiast ty jako sprzedawca nie masz żadnych praw. Jak Cię kupujący oszuka - radź sobie sam. A jeśli będzie jakiś spór na allegro to serwis zawsze staje po stronie kupującego choćbyś miał niepodważalne dowody że kupujący nie ma racji.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@mikosportZ tymi pobraniami są same kłopoty, nie udostępniać ich, tak można, może niech kupujący zapłaci z góry za przesyłkę.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikosport masz prawo żądać sądownie wykonania umowy przez Kupującego

i zwrotu wszystkich poniesionych kosztów

pod warunkiem, że nie odstąpił od umowy przed wysyłka towaru

 

oznacz moderatorów