anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki i wróciła ona do mnie

Marcin_Rogala
#7 Wielbiciel#

Kupujący zamówił ode mnie paczkę na Allegro Lokalnie po czym uznał, że rezygnuje z zakupu i nie odebrał przesyłki z paczkomatu. Paczka właśnie wróciła do mnie. 

Jako osoba prywatna nie mam obowiązku przyjmowania zwrotów. Co w takiej sytuacji zrobić?

Odebrać zwróconą paczkę i zaproponować kupującemu ponowną wysyłkę na jego koszt?

Czy nie odbierać zwrotu i jeśli kupujący będzie chciał odzyskać przesyłkę to musi się kontaktować z przewoźnikiem i samemu to załatwiać?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Jeśli jesteś osobą prywatną to nie musisz odbierać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Marcin_Rogala masz na piśmie że zrezygnował ? opłacona paczka ? to napisz mu że odbierzesz ale potrącisz za wysłanie i powrót i oddasz co zostało, a jak się nie godzi to zgodnie z prawem nie przyjmujesz odstąpienia, i niech paczkę odbierze z sortowni 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Prywatny nie musi przyjmować zwrotu o ile nie wyrazi na to zgody, kasy oddawać nie musisz bo nie jesteś firmą, Napisz kupującemu że nie przyjmujesz zwrotu i że paczki nie odbierzesz i że może sobie zakupu szukać sam u przewoźnika i z nim załatwiać ponowną wysyłkę do niego oraz że cię to nic nie obchodzi że mu towar zeżre 

oznacz moderatorów