anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki

Damian1122334455
#7 Wielbiciel#

Witam, ponad tydzień temu sprzedałem puszkę farby wartości 180zl, przesyłka wysłana paczkomatem InPost, sprzedaż na Allegro lokalnie. Minęło 3 dni, przesyłka nieodebrania w paczkomacie i dostaje informacje od kupującego, że nie zdążył odebrać i po powrocie przesyłki prosi o ponowne nadanie. Odpisałem, że jak odbiorę to podeśle a on podziękował.        Z racji, że była to moja pierwsza taka sytuacja a ja nie jestem zbyt cierpliwy to poczytałem, że koszta są po jego stronie względem kolejnej przesyłki. Tego samego dnia którego odebrałem paczkę, nadałem przesyłkę InPost prywatnie poza allegro bo nigdzie nie widziałem opcji ponownego nadania, nadalem paczkę o łącznej kwocie 21zl i napisałem wiadomość, że wysłałem paczkę z numerem przesyłki tej i tej. Paczka prawie dwa dni leży w paczkomacie a ja powiadamiałem kupującego i na Allegro lokalnie gdzie nie odpisuje już 5dni nawet nie wyświetlił wiadomości i przez SMS też nie odpowiada. Co w takim przypadku? Kolejny zwrot paczki po raz drugi i wtedy kasa moja i paczka moja bo kupujący olał sprawę dwa razy i urwał kontakt?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Damian1122334455 sprzedałeś prywatnie ? klient opłacił zamówienie ? napisz mu że kolejna wysyłka po zwrocie za wysyłki i powroty paczki, a jak powie że nie chce to odlicz wszystkie swoje koszty i oddaj co zostało 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Damian1122334455
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem prywatnie, a paczka opłacona. Już dawno kasa na moim koncie.

Tylko co w przypadku, gdy teraz nie odbierze paczki po raz drugi a brak kontaktu? W dodatku farba z terminem do połowy czerwca i jak ja to później sprzedam?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Damian1122334455 to nie wysyłaj kolejny raz, poczekaj co napisze 🙂 poproś o zwrot za wysyłki i zwrot i niech opłaci kolejny raz wysyłkę, lub jak będzie chciał oddaj pomniejszone o Twoje koszty 🙂 A najlepiej wezwij go do odebrania towaru i napisz że za 7 dni będziesz naliczał za magazynowanie 2 zł dziennie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Każdą kolejną niedobraną przesyłkę opłaca kupujący, ogólnie ty jak sprzedałeś jako prywatny sprzedajacy to odpowiadasz do chwili nadania przesyłki, wróci nie nadawaj, wyślij (jak się dogadacie) wówczas jak kupujący wcześniej ci odpłaci poprzednią i opłaci kolejną.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jako sprzedający na allegro lokalnie jako osoba prywatna za towar odpowiadasz dk momentu wydania przewoźnikowi czyli wpakowania do paczkomatu i nie musisz odbierać paczki jeśli kupujący jej nie odebrał to niech szuka sobie swojej paczki na sortowni inpostu. W tym momencie jesteś stratny o drugą wysyłkę a kupuĵacy nie może zwrócić towaru ani odstąpić od umowy 

oznacz moderatorów