anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki

dradzimski
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie, kupujący zapłacił, wysłałem paczkę z allegro smart za 0 zł poprzez paczkomat InPost. Dzisiaj dostaje informację że paczka nie została odebrana i jest w drodze powrotnej do mnie. Brak kontaktu z kupującym, a przedmiotu nie chce z powrotem. Co w takiej sytuacji zrobić? W teorii powinienem to olać ale nie chce mieć z tego powodu problemu z allegro czy jakichś spraw cywilnych. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko napisałeś, nie musisz odbierać ale nie znamy powodu braku odbioru.

oznacz moderatorów

dradzimski
#7 Wielbiciel#

Odbierać nie muszę, natomiast jak nie odbiorę paczki to co się stanie z paczką, po 2 dniach InPost ja gdzieś sobie wywali na magazyn i wtedy jak kupujący rozpocznie dyskusję poprzez allegro i będzie chciał paczkę lub zwrot pieniędzy to będzie dodatkowy problem z znalezieniem paczki. Pytanie czy jak odbiorę paczkę z paczkomatu to co wtedy jeżeli kupujący dalej nie da znaku życia. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie to jest jego jak opłacił, ale jakby się odezwał to musi opłacić powtórną wysyłkę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dradzimski masz nr śledzenia tzn że kupujący nie wywiązał się z umowy nie odebrał paczki, przepisy kc jasno wyjaśniją taką sytuację odpowiadasz za towar do chwili przekazania paczki przewoźnikowi i od tego momentu ryzyko uszkodzenia lub utraty rzeczy przechodzi na kupującego, a to znaczy że sobie będzie szukał tej paczki w inpoście sam i tobie nic do tego.

oznacz moderatorów