anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
kura1979
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam problem ponieważ wystawiłem na aukcji dysk SSD jako osoba prywatna. W aukcji napisałem, że wysyłka możliwa w pierwszy dzień po świętach ponieważ mieszkam za granicą i na święta jechałem do polski. Aukcja skończyła się 20 grudnia. Gość wylicytował dysk i zapłacił przez płatności Allegro po czym zapytał kiedy wysyłka, odpisałem że tak jak w aukcji pisze 27.12. Dysk umieściłem 25 grudnia w paczkomacie i paczka poszła do kupującego. Wysłałem mu link do śledzenia. Kupujący nie odebrał paczki która wróciła do paczkomatu w którym ją nadałem. Mnie już nie ma w Polsce i nie mogę go odebrać. Jako osoba prywatna nie zgadzam się na zwrot ponieważ było więcej innych osób które chciały go kupić ale on przelicytował. Napisałem mu, że dysk czeka na odbiór albo niech mi teraz zapłaci za ponowną wysyłkę to mu wyślę ponownie. Kupujący nie odpowiada na moje wiadomości. Co mam teraz zrobić? Ja jestem za tym aby mnie zgłosił nawet na policję ale pewnie allegro mu zwróci pieniądze bo ja napewno dobrowolnie tego nie zrobię.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
vonNogay
#17 Koryfeusz#

Jak wyślesz mu dysk ponownie, skoro nie ma Cię w Polsce i nie możesz go odebrać? 😉

Ja bym odebrał zwrot i czekał, aż się odezwie.

oznacz moderatorów
kura1979
#8 Zapaleniec#

Żeby odebrać będę musiał się prosić kogoś aby mi to ogarnął. Ale to dodatkowa praca dla kogoś kto nie ma w tym żadnego udziału. A pewnie gość napisze do allegro o zwrot wpłaty i allegro to zrobi a do mnie będą się sadzić że to ja jestem ten beee. Z tego co wyczytałem na forach to sprzedający NIE MA żadnej ochrony a kupujący z każdej strony

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kura1979 prawnie nie masz się co martwić, bo przy zakupie prywatnym wydanie towaru następuje po przekazaniu go przewoźnikowi, napisz do kupującego że paczka będzie magazynowana pewnie w sortowni i niech się kontaktuje z przewoźnikiem i odbierze swój produkt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kura1979
#8 Zapaleniec#

Tylko że paczka wróciła do paczkomatu i jak ja nie odbiorę to później będzie mój problem z dogadaniem się z przewoźnikiem bo kupujący pewnie dostanie zwrot od allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kura1979 jak masz możliwość odbierz i napisz że czekasz na kasę za zwrot i ponowna wysyłkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kura1979
#8 Zapaleniec#

Już mu napisałem, że paczka na niego czeka u mnie i może ja odebrać osobiście albo wyślę mi kasę to mu wyślę paczkę znowu. Ale obawiam się że nic nie odpisze tylko wystąpi do allegro o zwrot kasy a allegro mu odda 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot od Allegro otrzyma jak otworzy dyskusję a ty się nie odezwiesz, więc zaglądaj i w razie potrzeby odpisz, nie dostaje się tak bez niczego rekompensaty od Allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kura1979 spokojnie allegro od tak nie rozdaje kasy, jak będzie dyskusja, odpowiadaj do 24h napisz że zwrot nie przysługuje itp. i że czekasz na kasę na ponowną wysyłkę, allegro nic Ci nie zrobi chyba że wypłaci rekompensatę ale bez obciążania Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie dostanie od Allegro, jak będziesz śledzić i  jak otworzy dyskusję to będziesz to widział, opiszesz wszystko a jak będzie wyjaśnienie i napiszesz że wyślesz jak opłaci wysyłkę to Allegro nic Ci nie zrobi.

oznacz moderatorów
kura1979
#8 Zapaleniec#

A to nie wiedziałem że tak jest, jeszcze nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Dziękuję bardzo za podpowiedź.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Żeby dostać rekompensatę od Allegro musi kupujący spełnić warunki i musi otworzyć dyskusję, i jak tam w ciągu 24godz. od jej otwarcia wszystko opiszesz to z pewnością Tobie nic nie zrobią.

oznacz moderatorów