anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie zapłacił za przedmiot, podał tylko numer telefonu, który nalicza opłatę za połączenie!

joqubus
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Piszę ten post ku przestrodze dla sprzedających.

Wystawiłem laptop na allegro lokalnie i znalazł się "klient" który wybrał opcję odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze.

Podał dane teleadresowe ale takie dziwne bo nr tel z UK a adres z PL i w adresie kod pocztowy nie zgadzał się z ulicą i miastem.

Zadzwoniłem do kupującego na podany nr.tel ponieważ nie odpowiadał na wiadomości w serwisie allegro

I co się okazało podany nr tel obsługiwał nr premium czy coś takiego i naliczało zawyżone oplaty połączenia.

Wygląda na to że ten typ oszustwa polega na tym że oszust lub bot finalizuje transakcję z opcją odbioru osobistego i opłatą przy odbiorze jednocześnie podając dane teleadresowe

Nie odpowiada na wiadomości w serwisie więc sprzedający chce się z nim skontaktować i dzwoni na podany nr.tel i bum traci kasę.Uważajcie !

No i muszę wspomnieć jeszcze i tym że allegro zwróciło opłatę za tą transakcję po wyjaśnieniach z mojej strony za co wielkie dzięki i zaskoczenie że tak szybko podziałali.

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ku przestrodze aby unikać takich i innych problemów z klientami nie udostępniaj odbioru osobistego ani przesyłek za pobraniem . To tylko źródło kłopotów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@joqubus dziękuję za Twoją wiadomość i otrzeżenie dla innych!
Dodam tylko, że konto tej osoby jest już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów