anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wygrał aukcje po czym się wycofał

dominik_1995_08
#7 Wielbiciel#

Witam, co mam zrobić gdy wystawiałem aukcje na allegro lokalnie I było 14 licytuących I wygrany stwierdził że jednak towaru nie chce bo jest uszkodzony. Mimo tego ze opis był bardzo dokładny oraz opisywał uszkodzenie A ja zaznaczyłem ze nie przyjmuje zwrotów ani reklamacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dominik_1995_08  Po pierwsze: Nic nie poradzisz, bo nie ma bata na kupujących. Zapłacisz opłatę transakcyjną  i odechce Ci się wystawiać na Lokalnym.

Po drugie: jako osoba prywatna zwrotów możesz nie przyjmować, ale reklamacje musisz, o ile nie opisałeś uszkodzenia, jeśli takie było.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Chce oddać, czy nie chce odebrać i nie płaci? Jeśli kupujący nie zapłaci, Allegro nie naliczy Ci opłaty za obsługę transakcji - prowizji. Na Lokalnie zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata w ciągu 5 dni. Po tym czasie umowa jest automatycznie rozwiązywana i licytacja się odnawia. Nic nie musisz robić.

oznacz moderatorów

grzebo
#7 Wielbiciel#

To jest bezsensowny mechanizm, który marnuje czas sprzedających. Wystawiam przedmiot na licytację, bo chcę go sprzedać i mieć z głowy, a nie bawić się w nieskończoność z niepoważnymi kupującymi. Już kolejny raz mi się zdarza, że ktoś nie płaci za przedmiot, który jest bez wad i został wylicytowany. Kodeks cywilny przewiduje żądanie odszkodowań za "culpa in contrahendo", czyli negocjowanie bez zamiaru kupna, a Allegro Lokalnie promuje taki proceder.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie 2020-05-04.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

grzebo
#7 Wielbiciel#

Bardzo źle to jest oznaczone, zwłaszcza że różnica nie dotyczy rodzaju formularza, tylko wręcz regulaminu.

Ja się dałem naciągnąć odwrotnie: wszedłem normalnie na Allegro, nie na żadne "...Lokalnie" i po kliknięciu jedynej dostępnej opcji "Wystaw przedmiot" zostałem przekierowany na "...Lokalnie" z jego bezsensownymi zasadami. Zepsuto mechanizm, który działał i na siłę próbuje się wciskać to "...Lokalnie".

oznacz moderatorów

dominik_1995_08
#7 Wielbiciel#

Aukcja się wystawiła ponownie, najpierw trwała 7 dni, potem czekałem 5 dni na płatność która nie doszła do skutku, teraz czekam kolejne 7 dni na zakończenie aukcji. Razem już 19 I na dodatek aukcje wygrywa ten sam d***l który mi nie zapłacił. To jakiś żart.

oznacz moderatorów