anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zmienia sposób zapłaty na inny niż wybrał w kup teraz

MAMY ROZWIĄZANIE!
Milian3
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem przedmioty na "kup teraz". Facet kupił i wybrał opcję - odbiór osobisty - płatność przy odbiorze. Teraz chce żebym mu wysłał towar za pobraniem, bo tak zaznaczył w wygranej aukcji. Żadne tłumaczenia do niego nie trafiają, co mam zrobić w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

@Milian3 Dogadać się albo nie sprzedawać! Za pobraniem, bywa różnie czasem bywają problemy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zarówno przy odbiorze osobistym jak i za pobraniem, gdyby taka opcja była dostępna w ofercie, Allegro nalicza opłatę za obsługę transakcji - prowizję. Nie wysyłaj mu za pobraniem, bo raczej nie odbierze paczki i dodatkowo zapłacisz za wysyłki w obie strony. Napisz mu, aby odebrał osobiście, zgodnie ze swoim wyborem. Jeśli odmówi, zwróć się do Allegro o zwrot naliczonych opłat za transakcję tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Dołącz korespondencję z kupującym, który nie sfinalizował transakcji.

oznacz moderatorów
Milian3
#7 Wielbiciel#

Napisałem mu że własnie tak zrobię, tym bardziej że to już drugi raz z tym panem, poprzednim razem wysłałem mu towar za pobraniem i go nie odebrał. Poinformowałem go, że czekam 7 dni na odbiór o póżniej proszę Allegro, o unieważnienie aukcji. Tylko do gościa to nie dociera, i napisał że jeśli nie prześlę mu towaru, to wstawi mi negatywa :-)))). Jak dać nauczkę takiemu komuś?! Ale dzięki za radę. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Milian3, negatywa nie wystawi bo to AL 🙂

Kupujący nie ma prawa wymuszać na sprzedającym formy wysyłki/odbioru towaru.
Ustawiasz TYLKO ODBIÓR OSOBISTY, to wpisujesz też w opis (jak ja) i nie ma że nie widział 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Milian3 "i napisał że jeśli nie prześlę mu towaru, to wstawi mi negatywa" - na allegro lokalnie? Powodzenia🤣 Jak mu się uda, to niech napisze poradnik pt. "How to...", bo na pewno będzie miał wzięcie.
Możesz poinformować miłego pana kupującego, że składanie takich propozycji podpada pod art. 191 kk😏

Nie rozumiem po co w ogóle z nim gadasz, skoro już raz naraził Cię na koszty?
Jak dać mu nauczkę? Wyślij mu Paczkę24 z opcją "koszty nadania pokrywa adresat", a w środku niech będzie tylko przedsądowe wezwanie do zapłaty za poprzednią, nieodebraną przesyłkę😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Milian3
#7 Wielbiciel#

Dobre...😂 Dzięki za radę !!!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Milian3 Wiesz, traktuj tę "radę" z przymrużeniem oka, bo też może nie odebrać, a nie wiem kogo - w praktyce - poczta wtedy będzie ścigać;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów