anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce anulować opłacony zakup Kup Teraz

MAMY ROZWIĄZANIE!
stom007
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Allegro Lokalnie

Kupujący nabył u mnie 1szt przedmiotu (były wystawione 2szt) w opcji kup teraz i ją opłacił, 6 godzin pózniej pisze że "Niestety będę musiał wycofać się z zakupu ponieważ myślałem że to jest komplet a jednej sztuki nie potrzebuję potrzebuję dwie sztuki tylko że to byłoby trochę drogo"

W treści aukcji wyło wyraźnie opisane że cena za 1szt i dostępne 2szt, tak też było zaznaczone w parametrach sprzedaży.

Jak należy postąpić z takim nieodpowiedzialnym kupującym? Proszę o opinie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

@stom007 jeśli sprzedajesz prywatnie nie musisz się godzić na rezygnację z zakupu

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Najlepsze rozwiązanie zwrócić środki, możesz także zapytać ile da za 2szt. i spróbować się dogadać.

oznacz moderatorów
stom007
#9 Pomysłodawca#

Tak też zrobiliśmy, dogadaliśmy się na 2szt. i jest ok. dzięki za podpowiedź

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Najrozsądniej zwrócić wpłatę i zapomnieć.  Można sie nie zgodzić, wysłać przedmiot ale to do niczego dobrego nie doprowadzi. Najczęściej w takich sporach traci sprzedający.

oznacz moderatorów
stom007
#9 Pomysłodawca#

Czemu uważasz że traci sprzedający? Jako prywatny sprzedajacy zgodnie z zasadami Allegro mam prawo odmówić anulowania umowy zakupu/sprzedaży tym bardziej że nie ma tu takiej opcji żeby tak dało się zrobić. Dodam że przedmiot był jasno opisany, nie posiada żadnych wad ukrytych itd. Zwrotu przyjąć też nie mam obowiązku ze wzgledu na sprzedaż prywatna i na dziecinne tłumaczenie nieodpowiedzialnego kupującego...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@stom007 więc wyślij , pamiętaj o dokładnym udokumentowaniu procesu pakowania i stanu samego przedmiotu , kupujący będzie pewnie szukał dziury w całym , aby osiągnąć swój cel musisz się liczyć z przepychankami oraz dyskusją .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@stom007 Twoja decyzja, ale mogą z tego wyniknąć problemy, oczywiście nie jest to powiedziane że muszą.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@stom007  "Czemu uważasz że traci sprzedający? "

Nie uważam tylko  wiem, obserwuję wpisy na tutejszym forum i wynika z nich jasno że sprzedający jest w znacznie trudniejszej sytuacji niż kupujący.

Ale skoro wydaje ci się że jesteś pewna swojej racji i uwielbiasz takie kłótnie, przepychanki,  więc nie pytaj tylko wyślij ten przedmiot.

Życzę cierpliwości i pomyślnego zakończenia sporu.

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Daj link do aukcji, bo tu wszystko zależy od opisu i wybranych opcji.

oznacz moderatorów