anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce oddac produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
gosiaga2
#7 Wielbiciel#

Kupujący chce oddać probiotyk bo myślał że to proszek a nie tabletki. Czy ma do tego prawo? Jeżeli tak to co z kosztami przesyłki?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
br.
#21 Demiurg#

@gosiaga2  Nie pomogę.  Kupujący ma prawo do zwrotu przedmiotu w ciągu 14 dni od daty zakupu.  Oczywiście nie zawsze ma prawo zwrotu, ale to ty jako sprzedający powinienes wiedzieć  kiedy może a kiedy nie.

Zwrot bez podania przyczyny płaci kupujący, zwrot z reklamacji płaci sprzedający jeśli uzna słuszność reklamacji.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

@br. od kiedy kupujący ma prawo zwrotu u osoby prywatnej?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96810784 zerknąłem do oferty i uważam , że można to podciągnąć pod niezgodność z opisem BO ! informacji ,że to są tabletki nie znalazłem ,owszem jest foto opakowania ,ale informacje są anglojęzyczne .

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

@mdrogeria a znalazłaś informację, że jest to proszek?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:96810784 ot i ambaras , w ofercie umieszcza się informację dotyczące stanu faktycznego , trudno pisać o czymś czego nie ma , niemniej przyglądając się fotce klient mógł wywnioskować , że są to jednak tabletki .Sprawa dyskusyjna , autor wątku może powołać się na zdjęcie i odmówić przyjęcia zwrotu lub przyjąć z pełnym pokryciem kosztów przez klienta .

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:96810784 "od kiedy kupujący ma prawo zwrotu u osoby prywatnej?"

Jeśli chcesz wiedzieć zacznij czytać, uczyć się.

Przykro, ale Ja się szkoleniami nie zajmuję

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784

jak na moj gust 30 sztuk tego samego towaru to nie jest sprzedaz osoby prywatnej...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Tam jest 30 sztuk w opakowaniu a nie 30 opakowań 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:104371448 to że ktoś pisze że ma dostępne x sztuk w aukcji nie znaczy że ma x razy dostępność sztuk na wszystkich aukcjach w piwnicy; o tworzeniu zestawów slyszałeś? Mam w firmie takie oprogramowanie do allegro baselinker mając na magazynie 30szt produktu jak potworzę zestawy po 1, 2, 3 szt tego samego produktu na 3 różnych aukcjach to w aukcji nr 1 widnieje dostępność 30, w 2 widnieje 15, a w 3 widnieje 10 ale nie znaczy że łącznie mam 90 sztuk na magazynie bo dostępności przelicza na podstawie stanu magazynowego po każdej sprzedaży. Równie dobrze babka moze mieć 10paczek a narobiła aukcji z zestawami by mieć większe zasięgi bo firma od niej nie kupi a prywatny wątpię by wykupił np 10 zestawów po 3 paczki bo by chyba musiał mieć schronisko dla psów żeby to zużyć zanim się przeterminuje

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

To moze "kup" te 37 opakowań i sie przekonaj czy autorka ma 5 pudelek w rzeczywistosci czy jednak te 37 szt.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A po co mi probiotyk dla psa jak nie mam psa? A 37opakowań to chybabym psa do końca życia karmił tlumaczę ci jak to działa istnieje prawdopodobieństwo wygrania w totka na to że ktoś wykupi u niej cały zapas 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@gosiaga2 widzę ,że sprzedajesz prywatnie , jeśli oferta była prawidłowo opisana / tabletki !! / masz prawo odmówić przyjęcia zwrotu , możesz przyjąć , ale koszty pokrywa klient .

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jak sprzedaje w ramach działalności nierejestrowanej, to trzeba przyjmować zwroty. Na Allegro niestety będzie to oznaczone jako sprzedaż prywatna, bo ich system nie przewiduje działalności bez rejestracji.

Tu raczej sprawdziłbym czy ten probiotyk zakwalifikowany jest do suplementów diety czy leków OTC.

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@pecela  napisał(a):

Jak sprzedaje w ramach działalności nierejestrowanej, to trzeba przyjmować zwroty. Na Allegro niestety będzie to oznaczone jako sprzedaż prywatna, bo ich system nie przewiduje działalności bez rejestracji.

Tu raczej sprawdziłbym czy ten probiotyk zakwalifikowany jest do suplementów diety czy leków OTC.


@pecela dodam że niektórych towarów nie ma obowiązku przyjmować

(tu są jakieś "leki" może to podpadać) a już na pewno nie można ich otwierać, naruszenie plomb może powodować obniżenie wartości itp Taki towar można zwrócić ale bez "otwierania",

Musiałbyś sprawdzić jak to wygląda przy Twoim towarze.

Oczywiście dobrze byś miał w regulaminie info o wykluczeniach z odstąpień aby uniknąć nieporozumień.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Zgodnie z prawem farmaceutycznym leki i środki żywnościowe specjalnego przeznaczenia co do zasady nie podlegają zwrotowi. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@pecela trudno to podciągnąć pod produkt farmaceutyczny to jest probiotyk dla zwierząt , konkretniej dla psów .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria dokładnie mówiąc to się zalicza do środków farmaceutycznych czy dla psa czy dla konia czy człowieka różnica w substancji czynnej jednych rodzajów nie stosuje się na ludziach inne można u każdego ssaka. Jakbym ofertę widział to bym wiedział czy jest dobrze opisana wystarczy bowiem w odpowiedni farmindex wejść i sprawdzić czy ten środek występuje w innej postaci niż tabletki albo co jest na zdjęciach pudełka

oznacz moderatorów