anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy po zakonczeniu licytacji chce zrezygnowac z towaru na allegro lokalne.

HENRYS_SE
#8 Zapaleniec#

Witam wystawiłem towar na allegro lokalnie na licytacje , 1 osoba licytujaca,1 wygrywajaca. W dostawie jasno zaznaczyłem ze odbiór osobisty. Po wysłaniu wiadomości kupującemu kiedy się umawiamy na odbiór odpowiada ze dosle kase na wysylke . Odpowiedziałem ze odbiór osobisty albo niech zamowi sobie sam kuriera z odbiorem z adresu. By nie przeciągając kupujacy stwierdził ze w takim razie rezygnuje z towaru. Moje pytanie,  może tak bez konsekwencji? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Vryko
#18 Luminarz#

Na tym badziewnym lokalnie - owszem, może. Allegro wymyśliło sobie bowiem, że umowy tam zawierane są warunkowe, a warunkiem jest wpłata. Ot, jaki serwis, tacy kupujący. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

HENRYS_SE
#8 Zapaleniec#

Ok . Ale koszty które pobrało allegro od sprzedaży beda zwrócone czy nie

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Moze...niestety. Po 5 dniach chyba Twoja aukcja sie odnowi😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@HENRYS_SE Po wybraniu odbioru osobistego umowa na Lokalnie nie jest automatycznie rozwiązywana i w zasadzie kupujący ma obowiązek sfinalizować transakcję, ale bez sądu go do tego nie zmusisz. Zapłata jest warunkiem wtedy, gdy klient wybiera płatność z góry.

O anulowanie opłaty transakcyjnej poproś Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Załącz jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

HENRYS_SE
#8 Zapaleniec#

dzieki wielkie

oznacz moderatorów