anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naprawa na własną rękę a reklamacja

sklep-sportluk
#1 Nowicjusz#

Kupujący, po otrzymaniu przedmiotu stwierdził,  że jest on wadliwy i samodzielnie, bez informowania mnie o tym i bez ustalania czegokolwiek, podjął się naprawy po czym stwierdził,  że wada się pogłębia i napisał do mnie, że żąda zwrotu towaru. Czy słusznie? Czy nie powiem był tego zrobić przed podejmowaniem samodzielnej decyzji o naprawie? 

Z poważaniem,

Małgorzata 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@sklep-sportluk Chciał pomóc i naprawić samodzielnie bez odsyłania. Skoro wada nadal występuje, złożył reklamację, którą musisz rozpatrzyć w ciągu 14 dni. Samodzielna próba naprawy nie pozbawia kupującego prawa do rękojmi. Jeżeli stwierdzisz po odesłaniu towaru, że kupujący rzecz uszkodził, możesz reklamację odrzucić, jeśli jednak będzie widać wyraźnie, że towar nie jest wadliwy z winy kupującego, należy ją uznać, a wtedy zamiast zwrotu środków możesz przedmiot naprawić lub wymienić na swój koszt, zwracając koszty wysyłek reklamacyjnych. Możesz też przyjąć zwrot i oddać pieniądze. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sklep-sportluk  powinien z Tobą skonsultować ew. próbę naprawy , jeśli tego nie zrobił i swoim działaniem przyczynił się do dalszego uszkodzenia produktu masz prawo reklamację odrzucić .

Ważne jest udokumentowanie stanu produktu po ,,naprawie 😁,, jaką dokonał klient .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sklep-sportluk Tak krok po kroku:

- Nie ignoruj korespondencji / dyskusji. odpowiadaj !. allegro nie lubi olewania.

- Wyraź chęć rozpatrzenia raklamacji

- Poproś o odesłanie ( wszystko wiadomości email lub w centrum wiadomości allegro - żadne sms czy telefony!)

- Rozpatrz reklamację - pamiętaj aby nie przekroczyć terminu 14 dni bo wtedy automatycznie staje się ona uznaną.

- W większości wypadków jezlei kupujący "grzebie / majstruje" sam i próbuje naprawić ( a tutaj napisał nawet że się pogłebiła wada) reklamacja jest odrzucana. Musisz to jednak uzasadnić ( nie ma odrzucenia "bo tak"). Znowu : pisemnie.

- Dla allegro to wiekszości wypadków jest ok. Oczywiście możesz nie uniknąć negatywa, i teoretycznie kupujacy może iśc do sądu ( zawsze ma takie prawo)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów