anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwi kupujacy - co się z nimi dzieje

MAMY ROZWIĄZANIE!
korf
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

 

Sprzedałem w poniedziałek 2 przedmioty. Kupujący się nie odzywają mimo moich próśb. Z tego co widzę na normalnym allegro jeden z nich ma zawieszone konto (3 dni przed końcem aukcji u mnie) a drugi po prostu mnie ignoruje. 

1. W jaki sposób można zgłosić takich userów i czy allegro stosuje wobec nich jakieś sankcje?

2. Dlaczego serwis jawnie sobie ze mnie kpi i zamiast mnie powiadomić, że wygrywający aukcję ma zawieszone konto, albo z automatu odwołać jego ofertę w mojej aukcji - zmusza mnie do robienia śledztwa i szukania na własną rękę? Przecież to było zaimplementowane i tak działało z automatu naście lat temu. A teraz jako sprzedający jestem zawieszony w próżni i przez prawie tydzień mam sobie wróżyć z kuli co zrobić ze sprzedanym a może niesprzedanym przedmiotem?

 

pozdrowienia

Filip

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
konto zamknięte
Nie dotyczy

Możesz jedynie dodać ich sobie do czarnej listy i tyle. Na siłę wzywanie do zapłacenia nic nie da bo nawet jeśli któryś zapłaci to później może odstąpić od umowy, a Ty będziesz jeszcze w plecy na koszcie wysyłki.

Odczekaj regulaminowe 7 dni od sprzedaży, następnie wyślij im maila, że w związku z brakiem wpłaty w tym terminie (to termin z regulaminu Allegro), anulujesz ich zamówienie, a do Allegro wystąp wówczas o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
korf
#8 Zapaleniec#

Dodawanie do czarnej listy blokuje rowniez na allegrolokalnym? Dzięki, dawno nie korzystałem z blokowania, czas sobie przypomnieć.

Mimo wszystko to strasznie słabo że to jedyne co można zrobić. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu że te wszystkie ostatnie zmiany w serwisie to kompletna katastrofa. Wierzyć się nie chce że można coś tak sp...

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@korf Czarna lista na Lokalnie nie działa. Tam zawiera się umowy warunkowe, jeśli kupujący nie zapłaci w ciągu pięciu dni, umowa jest automatycznie rozwiązywana.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Skąd wiedza, że będzie miał prawo do odstąpienia? 

oznacz moderatorów