anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nigeryjski Przekręt

KatMa89
#8 Zapaleniec#

Uważajcie na Paulina Mullane padłam niestety na średnia kwotę oszukana Naszczescie po kolejnym mailu ze znów coś muszę wpłacić zorientowałam się ze coś jest nie tak ! Masakra na każdym kroku trzeba uważać 

oznacz moderatorów
119 ODPOWIEDZI 119

mwmonety
#21 Demiurg#

Zgłoś niezwłocznie do allegro to próba wyłudzenia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@p46 dziękuję za Twoje zgłoszenie. Konto zostało zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

p46
#7 Wielbiciel#

Witaj la_nika;

Powiem szczerze, że podziękowanie za zgłoszenie kolejnej entej próby oszustwa jest już męczące ponieważ to nie zmienia ani o trochę stanu rzeczy. Problem w tym, że linia programowa serwisu umożliwia w łatwy, szybki i przyjemny sposób rejestrację/otwieranie nowych kont bez kontroli kto zacz jest. Serwisowi zależy na zdobywaniu nowych użytkowników, z których mogą mieć korzyść finansową więc ułatwia w sposób nieograniczony dostęp do ofert kupna/sprzedaży wystawianych produktów. Ale ten łatwy, szybki i przyjemny sposób zakładania nowych kont ma właśnie taki skutek, że wśród zwykłych ludzi stających się nowymi użytkownikami serwisu są rzesze oszustów, którzy zacierają tylko ręce na tak łatwy, szybki, przyjemny i nieograniczony sposób w dostępie do potencjalnych ofiar swoich niecnych celów. Wielokrotnie od początku 2020 r. czyli już ponad rok, zgłaszane były do serwisu alarmujące tego typu wiadomości, które pojawiały się na moim koncie ale w odpowiedziach na nie była lakoniczna wzmianka, że " pracujemy nad tym problemem". Jak widać problem jest w dalszym ciągu ten sam i " praca nad tym problemem" nie przyniosła żadnych zmian. I nie przyniesie w przyszłości zmian ponieważ interes serwisu jest ważniejszy niż interes bezpieczeństwa użytkowników. A każdy nowy użytkownik to potencjalny zysk a nie strata. Reasumując, do czasu jak serwis nie zmieni systemu i sposobu łatwego, szybkiego i przyjemnego rejestrowania nowych użytkowników na zdecydowanie wnikliwy, dokładny, szczegółowy a więc wolniejszy, utrudniony i mniej przyjemny, to będziemy otrzymywać kolejne takie wiadomości od oszustów. Przecież adresatami takich wiadomości jesteśmy my a nie serwis.

 

oznacz moderatorów

Client:47091369
#1 Nowicjusz#

czy nadal jest na sprzedaż, proszę o kontakt na mój adres e-mail (ea5978430@gmail.com)

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:47091369, czy mogę Cię prosić o podanie loginu użytkownika lub załączenie zrzutu ekranu tej wiadomości? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sebik2
#2 Obserwator#

Kolejna próba wyłudzenia, mail

do natychmiastowego zablokowania

Pozd

sebik2

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sebik2 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Czy ta osoba pisała do Ciebie z konta o loginie Client:100903088? Zablokowaliśmy to konto, ale jeżeli pisała z innego to podaj proszę login. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cloud_mj
#2 Obserwator#

Proszę o zablokowanie, właśnie prowadzę tę dziwną rozmowę, a widzę że osoba nawet maila nie zmieniła i we wszystkich tych postach jest ten sam adres gmail.

cloud_mj_1-1625831872352.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cloud_mj dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#

Nazywam się Bobretzky Jürgen, Chciałbym wiedzieć, czy Twój przedmiot nadal jest nienaruszony, jeśli tak, skontaktuj się ze mną na mój osobisty e-mail w celu omówienia prywatnych negocjacji ..... (bobretzkyjurgen1966@gmail.com)

To treść wiadomości

już to przerabiałem pierwszy Mail po polsku następne po angielsku, i temat że podeśle mi swojego Agenta Transportowego itd.

nr Klienta 

Client:101034136

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro nie nadąża z blokowaniem tych kont lub ich skutecznie nie blokuje. Nie odpowiadaj na takie wiadomości, to próba oszustwa.

oznacz moderatorów

ahab201
#9 Pomysłodawca#
  1. wiem o tym dla tego nie odpisuję

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

stodola6
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy ten przedmiot jest nadal dostępny w sprzedaży? Czy cena podlega negocjacji? Uprzejmie odpowiedz bezpośrednio na mój e-mail tylko at.......alicese40@gmail.com Dziękuję za zrozumienie. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgłaszaj: phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów

stodola6
#7 Wielbiciel#

Klient numer 102758018

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stodola6 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

p46
#7 Wielbiciel#

Znowu kolejny kombinator szuka naiwnych - przekręt:

Client:103077783

Dzień dobry, jestem zainteresowany i poważne w zakupie tego elementu od Ciebie. mam nadzieję, że jest dostępny. jeśli tak proszę uprzejmie wysłać mi wiadomość na mój e-mail poniżej. Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź od Ciebie wkrótce. dzięki.
dzisiaj, 01:25
adres kontaktowy wklejony do  wiadomości:
 
Proszę zablokować oszusta;
p46_0-1635935841415.jpeg

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@p46 Dzięki za zgłoszenie, konto zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

p46
#7 Wielbiciel#

I Kolejny oszust znowu szuka naiwnych - natychmiast zablokować!!!! Ten sam wklejony adres mailowy co był poprzednio!!!

Client:103178228

Dzień dobry, jestem zainteresowany i poważne w zakupie tego elementu od Ciebie. mam nadzieję, że jest dostępny. jeśli tak proszę uprzejmie wysłać mi wiadomość na mój e-mail poniżej. Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź od Ciebie wkrótce. dzięki.
dzisiaj, 08:15
p46_0-1636364078320.jpeg

 

dzisiaj, 08:15
 
 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@p46, zablokowaliśmy to konto, dzięki za sygnał. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów