anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Okresowa weryfikacja PayU.

jankobra55
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem maila o tej treści:

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy od Ciebie dokumentów, które są niezbędne do przeprowadzenia przez operatora płatności PayU okresowej weryfikacji oraz aktualizacji Twoich danych* informujemy, że PayU nie będzie mogło dłużej świadczyć dla Ciebie usług w ramach serwisu Allegro.

W załączeniu do niniejszej wiadomości przesyłamy Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług płatniczych przez PayU. W praktyce oznacza to dla Ciebie, że po upływie 2 miesięcy od tego momentu nie będziesz mógł korzystać z usług PayU jako Sprzedawca, czyli przyjmować wpłat od kupujących, gdy dokonujesz sprzedaży w serwisie Allegro. W dalszym ciągu będziesz mógł korzystać zarówno z serwisu Allegro, jak i z usług PayU jako Kupujący.

Wspomnę iż dwukrotnie potwierdziłem swoje dane w przelewach dokonanych do systemu, ale jak widać to za mało operator usilnie domaga się scanu mojego dowodu osobistego, co już w tym przypadku jest przegięciem naruszającym moje prawa obywatelskie.

Udziałowcy: Naspers pod który podlega PlayU jest jak dla mnie operatorem niewiarygodnym ze swoja siedzibą w RPA i nikt nie jest w stanie mnie zapewnić iż moje dane wraz ze scanem dowodu nie wypłyną na innym kontynencie lub ktoś z nich nie skorzysta - wiadomo iż przecieki danych wrażliwych niejednokrotnie uciekały nawet z Allegro.
Operator nadużywa swoich praw używając skanów dowodów osobistych dla niejasnych celów ?
Nawet art. 15 o Policji jeżeli nie korzysta z art, 14 tzn. nie przepisuje się faktu osoby podejrzanej lub naruszenia obowiązującego prawa nie jest atrybutem do legitymowania mnie przez patrol policji.
Nie widzę podstawy prawnej upoważniającej operatora PayU do okazywania mu dokumentu wrażliwego jako scanu do korzystania z płatności Allegro - ta sprawa to jakiś wymysł, który należy zgłosić do odpowiednich służb tego kraju jako naruszenie praw obywatelskich.
Korzystałem z poprzednika  operatora PayU, który nie miał takich wymagań, bo jestem na tym serwisie już ponad 20 lat i nie lubię jak ktoś usilnie chce wyciągnąć dane jak scan do celów niewiadomych, a może i kryminalnych.
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz że tyle jest miejsc żeby twoje dane wyciekły, od szpitala do urzędów wszelkiego typu. Czyli rezygnujesz, nie uważasz że jak napiszesz tu posta to Allegro zrobi dla Ciebie wyjątek.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ładnie to wszystko opisałeś ale problem jest w tym że nie widać możliwości  zabronienia  Naspers'owi  weryfikacji użytkowników.  Było by to działanie o charakterze politycznym i tak naprawdę, to było by skierowane również przeciwko Allegro jako organizatorowi. Nie widzę więc polityków którzy podjęli by się takiej samobójczej  narracji.

Ale próbuj, nagłaśniaj problem, podobno woda drąży skałę...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jankobra55 Skoro nie akceptujesz regulaminu Allegro i PayU, to po prostu zrezygnuj ze sprzedaży > nie obejdziesz tego wymogu > była tu na AG cała masa wpisów tego typu > nikomu nie udało się wygrać > nawet przy skargach do UOKiK-u > czy powoływaniu się na RODO.

 

oznacz moderatorów