anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata od transakcji AL odbiór osobisty

Klara_121
#8 Zapaleniec#
  • Witam, kupujący wybrał opcję odbioru osobistego dosyć drogiej rzeczy (smartfon). Nie kontaktował się więc ja skontaktowałam się z nim. Napisał że myślał że to za pobraniem, a on rezygnuje z zakupu. Czyli nie było transakcji. Co z opłatą od niej skoro AL ją pobrało, a klient nawet nie raczył się zjawić po przedmiot. Brak przekazania własności i zapłaty.
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Klara_121 Nie udostępniaj na Allegro Lokalnie odbioru osobistego i wysyłki za pobraniem, wtedy opłata za transakcję nie będzie naliczana. Zostanie naliczona tylko wtedy, gdy kupujący zapłaci z góry przez Allegro Finanse.

Teraz poproś Allegro o anulowanie opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Do prośby dołącz pisemną rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

Klara_121
#8 Zapaleniec#

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Allegro równie szybko zareagowało. W godzinę od napisania maila zwrócono mi opłatę / skorygowano. Także można. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Proszę uprzejmie 🙂

A @kostas11 zawsze twierdzi, że ta opłata jest bezzwrotna 🙂 Tak napisano w artykułach pomocy i ostatnio taki zapis pojawił się w regulaminie, ale tak naprawdę ta opłata nie jest bezzwrotna, tylko bywa zwracana.

oznacz moderatorów