anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo na allegro lokalnie

angad1
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. W dniu 30 kwietnia skradziono mi 2981,57zl. Miałam wystawione ogłoszenie na allegro lokalnie. Otrzymałam informację na e-mail że zakupiono przedmiot i żeby odebrać pieniądze trzeba otworzyć kod qr. Nie myśląc otworzyłam i podałam dane karty. Po chwili zadzwonił do mnie mężczyzna podając się za pracownika allegro abym pobrała pieniądze z aukcji i stało się, okradziono mnie. Kartę zablokowałam, czekam na to żeby złożyłam reklamację do banku i zgłosiłam oszustwo na policję.

Screenshot_2024-05-03-10-33-30-02_b92e9325562668286e07bcdc8c25a386.jpgJaka dalsza droga tej sytuacji?

Pozdrawiam Anna 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Oj nauka kosztuje, tyle sie pisze o fałszywkach, kodach których nie nalezy zaczytywac, a Ty co? Wczoraj sie urodziłaś? Faktycznie "nie myśląc".

Szkoda mi Ciebie, ale poza policją nikt chyba nie pomoże.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Pieniądzy raczej nie odzyskasz , nauczka na przyszłość 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dalsza droga to nie klikać w podejrzane linki nie skanować podejrzanych kodów a jak masz obiekcje to się zapytaj na forum czy ktoś cię nie próbuje następnym razem zrobić w wała. Kasa nie do odzyskania i policja raczej nie znajdzie oszusta a takich sytuacji jak piszesz to na forum mamy kilkadziesiąt tygodniowo a ile nie opisanych to nikt nie wie

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@angad1 Kluczowe: Nie myśląc otworzyłam i podałam dane karty.

Kochani: Myślcie, to nie boli. Klucze do mieszkania/samochodu dajecie obcym ludziom? Trzymacie pod wycieraczką?

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trzymacie pod wycieraczką?  lepiej w zamku, nie trzeba się schylać.   Ja bym aż tak nie ganił sprzedającego, Mi go żal, złodzieje oszuści- za małe kary.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Masz rację, ale nie tyle wysokość co nieuchronność kary jest istotna, tymczasem... 

Szkoda ofiary, ale przysłowie mówi: "Głupotę kijem lecz".

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jak to pisał Lem?

oznacz moderatorów

Tymek3310
#2 Obserwator#

Lem jest fantasta, pisze, że przybysze są zieloni jak ciasto kiwi

oznacz moderatorów