anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo na przedmiot cyfrowy w Allegro Lokalnie

Dominnik97
#7 Wielbiciel#

Witam, jestem użytkownikiem Allegro od około 10 lat i pierwszy raz zostałem oszukany, co byście zrobili?

Krótki opis:

2 dni temu zakupiłem konto do darmowej gry Fortnite za około 300zł (Tak, jest to zgodne z regulaminem Allegro). Przed zakupem oczywiście zapytałem się czy sprzedający jest pierwszym oraz jedynym właścicielem, czy po zakupie można zmienić wszystkie dane etc. - wszystko fajnie, pięknie, sprzedający odpowiadał w parę sekund. Zdecydowałem się więc na zakup, opłaciłem przedmiot i zapytałem się kiedy można spodziewać się dostawy. Kupujący nagle przestał odpisywać, mimo odczytanych wiadomości... Dopiero po godzinie i zagrożeniu otworzeniem sporu na Allegro kupujący odrazu odpisał, że za chwilę wyśle dane. 

 

Godzinę pózniej dostałem email z danymi logowania. Sprawdziłem po paru minutach i... Nie działa. Sprzedający twierdzi iż sprawdził dane i w 100% wysłał je poprawne. 

 

Sprawdziłem konto sprzedającego i... Świeże konto założone w tym miesiącu, brak jakichkolwiek danych sprzedającego po za imieniem i nazwiskiem oraz w poprzednich dniach sprzedał tak już PARĘ kont. (Co jest dziwne, bo zwykle ma się tylko jedno. Kto ładował by pieniądze w rozwój paru na raz?...).

 

Otworzyłem więc spór, lecz sprzedający twierdzi iż nie zrobi zwrotu z racji na to, że będzie on stratny i z jego punktu widzenia to ja zmieniłem dane i teraz próbuję odzyskać jeszcze pieniądze. 

 

Co w takim wypadku mam zrobić? Z AllegroProtect zapewne dostanę zwrot (w ostatnich latach kupowałem wiele kont za 800-1500zł i nigdy nie było problemów), lecz w takim wypadku sprzedający będzie bezkarny i kto wie, może dalej będzie tak naciągał niewinne osoby. Zgłaszać to na Policję i ciągnąć sprawę dalej? Z tego co wiem, wystarczy od nich pismo do platformy EpicGames z zapytaniem się z kto się na nie logował i z jakiego adresu IP i pozamiatane :). 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zgłaszaj na razie na Policję, może tego zażądać Allegro jak dojdzie do wypłaty rekompensaty, więc zaczekaj. Zobaczysz jak potoczy się dyskusja i wówczas odznacz ja jako nierozwiązana, jakby co.

oznacz moderatorów

Dominnik97
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź, tak chyba zrobię. Najlepsze jest to, że teraz sprzedający napisał że nie jest pierwszym właścicielem konta a kupił je gdzieś (w pierwszej wiadomości przed kupnem odrazu pytałem się o to i wtedy napisał że tak, pierwszy i jedyny właściciel). Odrazu jak mu to wytknąłem, skasował swoje kolejne ogłoszenia z kontami... Masakra. No nic, czekam jeszcze 12 dni i zobaczymy co zrobi AllegroProtect. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg regulaminu po 14dniach -AP, ale mogą wcześniej Ci umożliwić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

prawie nikt w pl nie ma stałego adresu ip więc nie wiem co ma być pozamiatane a jak ktoś jeszcze załączy vpn przed logowaniem to ci pokaże lokalizację np w Tajlandii. Allegro powinno zwyczajnie zabronić sprzedaży kont bo wał wała wałem pogania

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael   "Allegro powinno zwyczajnie zabronić sprzedaży kont bo wał wała wałem pogania"

Myślisz że Allegro zrezygnuje z zysków, z prowizji od sprzedaży kont ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Myśle że powinni policzyć czy te zyski są niższe niż wypłacany protect po sprzedaży praktycznie każdy post poruszający ten temat kończy się protectem

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Na pewno to policzyli, jeśli będzie zbyt dużo odszkodowań to najpierw przestaną wypłacać odszkodowania z Protect

oznacz moderatorów