anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatnośc przy odbiorze (prowizja)

MAMY ROZWIĄZANIE!
KontaFortnitee
#8 Zapaleniec#

Witam sprzedałem przedmiot za 2000 zł (płatność przy odbiorze ),pisałem do kupującego ,żeby zajechał do mojego miasta po odbiór ,a on nic nie odpisuje.Potem patrze na rozliczenia z allegro a tam 200 zł do zapłaty .Czy jest jakiś sposób na cofnięcie prowizji ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
pinsplash
#21 Demiurg#

@KontaFortnitee Po pierwsze wystawiłeś NIE na Allegro, a na Allegro Lokalnie. Tam jest opłata od obsługi transakcji. Automatycznie naliczana przy odbiorze osobistym lub pobraniu.  Bezzwrotna. Są przypadki że Allegro zwraca, ale musisz napisać do nich i to uzasadnić.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Raczej na tradycyjnym allegro, bo na AL nie ma prowizji w wysokości 10% (tylko 4,9% i 7,9% w zależności od kategorii).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Klockowo_
#2 Obserwator#

Takie pytanko mam i będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jak w wiadomościach ja jako sprzedający dogadałem się w sprawie kupna to czy zapłacę prowizję. Klient po prostu wpłaci mi pieniądze na konto. Drugie pytanie to czy jak umówię się z kupującym na zakup to czy osoba kupujący bedzie znała numer mojego konta czy muszę jej go podać. Z góry dziekuje za odpowiedź.

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Trzeba czytać regulaminy przed, nie po, bo później tyłek boli. Na Lokalnie nie ma prowizji, jest opłata za obsługę transakcji, która nie podlega zwrotom.

 

Żelazna zasada, żadnych pobrań i płatności przy odbiorze. Tego serwisu nie stworzył nikt uczciwy, stwierdzisz to dokładnie czytając zasady tu panujące.

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

ja mam promocje wakacje nic nie płacę

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

"Promocja skierowana jest dla Allegrowiczów, którzy do 12 czerwca 2020 roku nie wystawili nic na Allegro Lokalnie."

 

Promocja dla żółtodziobów.

oznacz moderatorów
Klockowo_
#2 Obserwator#

Takie pytanko mam i będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jak w wiadomościach ja jako sprzedający dogadałem się w sprawie kupna to czy zapłacę prowizję. Klient po prostu wpłaci mi pieniądze na konto. Drugie pytanie to czy jak umówię się z kupującym na zakup to czy osoba kupujący bedzie znała numer mojego konta czy muszę jej go podać. Z góry dziekuje za odpowiedź.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@KontaFortnitee Jeśli to była sprzedaż przez tradycyjne allegro (a nie AL), to wchodzisz w https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia i przy rzeczonym zamówieniu klikasz w "AKCJE", a następnie w "ZWROT PROWIZJI".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
KontaFortnitee
#8 Zapaleniec#

To było allegro lokalnie 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@KontaFortnitee To jakim cudem naliczyło Ci aż 10% prowizji?
Niestety, jedyne co możesz zrobić to pisać do supportu dobrze uzasadniając swoją prośbę o zwrot opłaty i modlić się, że rozpatrzą ją pozytywnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Jakiś czas temu było 10%

Nie napisał, kiedy sprzedał.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Z tym, że prowizje na AL zostały obniżone... 10 marca😏
Twierdzisz, że OP dopiero po ponad 3. miesiącach się połapał?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
KontaFortnitee
#8 Zapaleniec#

OPŁATA ZOSTANIE ZWRÓCONA JESLI GOŚCIU NIE ODPISZE DO 26 

oznacz moderatorów