anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayU zagubiło dokumenty przesłane do weryfikacji

tardis2077
#1 Nowicjusz#

Witam, ok tygodnia temu  PayU i Przelewy 24 poprosiły o  weryfikację  mojej osoby.   Dla przelewy 24 wystarczyło wpisać dane do firmularza i na drugi dzień weryfikacja była pozytywna, ale z PayU tak łatwo nie jest.

Oprócz danych osobowych chcieli skan dowodu osobistego.   Podłączyłem skan i wysłałem  wypełniony kompletnie formularz.   Pojawiła się strona z informacją, że dane zostaną zweryfikowane i odpowiedź będzie na email.   Każdego dnia zaglądałem na swoje konto  PayU i był komunikat, że weryfikują dane. Mam czekać.

Po ok tygodniu zaglądam na konto PayU i  widzę czysty formularz do wypełnienia.  

Dlatego pytam co się stało z moimi danymi osobowymi?   Gdzie są?  Kto je  przechowuje?

Po kontakcie z obsługą Allego zostałem poinformowany, że  moje dane nie wpadły w niepowołane ręce, ale nie wiedzą gdzie są i chcą, aby ponownie im przesłać dane osobowe.   

   Co powieniem zrobić?

   Czy wPayU mają dziurawy system czy może niekompetentna obsługa?   Chyba zgłoszę tę sytuację jako naruszenie przepisów RODO.

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tardis2077 Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale najlepiej spróbuj wyjaśnić to bezpośrednio z PayU. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tardis2077
#1 Nowicjusz#

Nie wiem czy znależli zgubione  dane, czy podziałało postraszenie  zgłoszeniem do Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ale weryfikację przeprowadzili pozytywnie,  zgodnie z  wytycznymi UE o zwalczaniu terroryzmu,  ustalono, że  sprzedając 6 filiżanek, nie stanowię zagrożenia dla pożądku świata. Dziękuję!

oznacz moderatorów