anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Phishing na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
komper13
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Podczas odwiedzin w dniu dzisiejszym na Allegro Lokalnie zatrzymał mnie program antywirusowy (Avast) informując o wykrytym Phishingu, przez co nie jestem w stanie nawet wejść na allegrolokalnie.pl. Sytuacja powstała dziś wieczorem, wcześniej normalnie się logowałem na lokalnie. Strona jest blokowana zarówno na komputerze, jak i na telefonie.

Nadmienię, iż według Avast nie mam wirusów czy też zagrożeń wykrytych podczas skanowania komputera.

Ktoś spotkał już się z taką sytuacją czy to może zbyt wyczulony Avast? Aplikacji na telefonie nie blokuje...

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@a_kamieniorz Dzięki. Tutaj znajdziesz instrukcję: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=pl&co=GENIE.Platform%3DDesktop:

 

W prawym górnym rogu przeglądarki kliknij w trzy pionowe kropki, potem w "Ustawienia". W sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” kliknij "Pliki cookie i inne dane witryn". Następnie kliknij "Wyświetl wszystkie pliki cookie i dane witryn" a potem "Usuń wszystko". Potwierdź, klikając "Wyczyść wszystko".

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
a_kamieniorz
#7 Wielbiciel#

po wyczyszczeniu plikow cookie nadal nie dziala

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@a_kamieniorz Czy wchodzisz na https://allegrolokalnie.pl/? Wyślij mi proszę zrzut ekranu z widocznym komunikatem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
a_kamieniorz
#7 Wielbiciel#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@a_kamieniorz  No właśnie widać wyraźnie, masz fałszywy adres strony: allegrolokalnie.pl?

A powinno być:   https://allegrolokalnie.pl/

oznacz moderatorów
kalmar1967
#9 Pomysłodawca#

nawet próba wejścia z tego linka, który podałeś też wywala...

oznacz moderatorów
a_kamieniorz
#7 Wielbiciel#

jakas pomoc?????????

oznacz moderatorów
PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

U mnie już wszystko działa, u Ciebie nie?

oznacz moderatorów
kalmar1967
#9 Pomysłodawca#

ciekawe, bo u mnie nic...

 

oznacz moderatorów
ZbyszekLG
#8 Zapaleniec#

U mnie nie działa pod Firefoxem - Avast nie pozwala wejść na stronę "strona zainfekowna przez URL:Scam"

oznacz moderatorów
gsmoczek
#1 Nowicjusz#

U mnie to samo ! pewnie **piiip** zainfekował Allegro 🙂

oznacz moderatorów
gsmoczek
#1 Nowicjusz#

A_M_A_Z_O_N

oznacz moderatorów
ZbyszekLG
#8 Zapaleniec#

Już jest OK - dzięki

oznacz moderatorów
ZbyszekLG
#8 Zapaleniec#

Za szybko pochwaliłem - znowu się blokuje, z tym że z inną informacją : ".... ponieważ była zablokowana przez URL:Phishing"

oznacz moderatorów
PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo. Najpierw komunikat "witryna nieosiągalna". Wyczyścilam komputer Wise Care 365 i uruchomiłam ponownie komputer. Teraz strona Allegro Lokalnie się otwiera ale nie moge odpowiedzieć kupującemu na zadane pytanie bo jak wpisuje odpowiedź i zatwierdzam zeby wysłać to wszystko co napisalam znika i nic sie nie wysyła.

oznacz moderatorów
kalmar1967
#9 Pomysłodawca#

Od wczoraj mój antywirus blokuje możliwość wejścia na allegrolokalnie.pl - połączenie jest zresetowane i zablokowane ze względu na wykryty SCAM. 

 

Jak mogę wejść, skoro także podczas przechodzenia z allegro otrzymuję ten sam komunikat...

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kalmar1967 Proponuję skorzystanie z innego urządzenia lub aplikacji. Inna opcja to wyłącznie blokowania strony w ustawieniach programu antywirusowego, z którego korzystasz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kalmar1967
#9 Pomysłodawca#

dokładnie. nie działa ani w Edge, ani w Operze, przedtem wyświetlało, że to jest SCAM, teraz, że to PHISHING . 

Czyszczenie przeglądarki nic nie dało. 

Ja mam Avasta...

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kalmar1967 , @konto zamknięte 

Niczego nie sugeruję ale w ciasteczkach, w historii  waszej przeglądarki jest zapisany adres fałszywej  strony Allegro Lokalne.  Prawdopodobnie kliknęliście niedawno w jakiś  dziwny link,  chyba inaczej trudno to wytłumaczyć.

Proponuję wyczyścić historię, ciastka, reset komputera.

Znaleźć z pomocą google  właściwy adres allegro, połączyć się,  w antywirusie zapisać jako strona bezpieczna.  Chociaż z tym bezpieczeństwem to też zaczynam coraz mniej  ufać  Allegro.

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@br. 

W dziwne linki nie wchodzę a też mnie odcięło dzisiaj od Lokalnie. Dodałam w swoim antywirusie stronę jako wyjątek i nadal wejść nie mogę. Wyświetla mi taki komunikat :

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Podczas łączenia z serwerem „allegrolokalnie.pl” wystąpił błąd. PR_CONNECT_RESET_ERROR

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych.
Proszę poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów