anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza sprzedaż na allegro lokalnie - finanse

MAMY ROZWIĄZANIE!
a_grab
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

wystawiłam ofertę na allegro  lokalnie:

- kup teraz

- płatność on-line

- SMART

W jaki sposób pieniądze trafią na moje konto,  skoro nie podawałam go w swoich danych konta allegro?

Dziękuję za odp

Anna

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@a_grab Cześć Aniu 🙂 Już wszystko tłumaczę. Środki za sprzedaż trafiają na Twoje konto Allegro Finanse (sprawdzisz je w zakładce Środki i historia operacji). 

Żeby wypłacić te środki na swoje konto bankowe, musisz aktywować wypłaty tutaj: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system.

Aktywowanie wypłat polega na zleceniu przelewów do operatora PayU i Przelewy24 na kwotę 1,01 zł (ta kwota jest później zwracana). Pamiętaj, że przelew musi zostać zlecony z konta bankowego, na którym będą Twoje dane, czyli dane widoczne również na koncie Allegro (w skrócie: dane muszą się zgadzać). Weryfikacja konta do wypłat trwa do 5 dni roboczych w przypadku P24 i do 3 dni roboczych w przypadku PayU. 

W razie jakichkolwiek pytań daj znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
a_grab
#9 Pomysłodawca#

Super, dziękuję ❤️

oznacz moderatorów
a_grab
#9 Pomysłodawca#

Cześć, pytanie odnośnie przesyłki. Jeżeli wystawiłam przedmiot na AL i jest tam SMART. Ale jeżeli kupujący nie ma SMARTa, to płaci przesyłkę 9,90 - kto rozlicza sie z InPostem. Z tego co widzę koszt przesyłki zapłacił kupujący, a na moje konto rozliczeniowe Allegro te pieniądze wpłynęły.

Cena 40 zl + 9,90 przesyłka - i na koncie Allegro wpłynęło 49,99

 

Czy ja mam się rozliczać jakoś z InPostem?

Dziękuję za odp 😉

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@a_grab Jeśli klient nie ma Smarta, to nadajesz paczkę przez InPost i opłacasz nadanie. Pieniądze za wysyłkę masz na koncie Allegro Finanse do wypłaty. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
a_grab
#9 Pomysłodawca#

Ok, Etykiety wydrukowane, paczki nadane. Jak teraz opłacić inpost?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@a_grab Opłata zostanie naliczona do Twojego salda Allegro po umieszczeniu paczki w automacie. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:36200192
#2 Obserwator#

@ko_alka Dzień dobry! W podobnej tematyce, ostatnio sprzedałam dwie pierwsze rzeczy na Allegro Lokalnie; otrzymałam wpłatę za przedmioty i koszt przesyłki (każda rzecz poniżej 45zł więc nie zaliczała się do Smart), wydrukowałam etykietę i nadałam paczki, rozliczyłam się z Allegro, natomiast w żadnym momencie nie miałam możliwości rozliczyć się z InPostem, opłata za przesyłkę nie została automatyczynie pobrana. Kwota dostępnych środków widocznych w zakładce Środki i historia operacji zawiera cenę za przedmioty i przesyłki. Mam wrażenie że może czegoś nie zrobiłam albo odpowiedniej opcji nie widzę. Czy mogę prosić o podpowiedź?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:36200192
#2 Obserwator#

O łał, dzięki, nie wiedziałam, że są 2 zakładki Rozliczenia z Allegro. W razie gdyby ktoś się zastanawiał:

Sprzedaż > Finanse > Rozliczenia z Allegro (widać tylko sprzedaże)

Konto > Rachunki > Rozliczenia z Allegro (pokazuje również rozliczenia z InPost)

No i skumałam, że za przesyłkę płaciłam przelewem, a nie z środków otrzymanych od kupującego. Niezbyt intuicyjne, dlatego się pogubiłam. Teraz mi się wyjaśniło.

@LEW433 Dziękuję za podpowiedź!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I ważna rzecz, dane konta allegro i konta bankowego muszą być takie same, inaczej nie przejdzie.

oznacz moderatorów
a_grab
#9 Pomysłodawca#

dziękuję ❤️

oznacz moderatorów