anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc na czacie z kupujacym.

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry. Czy moge prosic o pomoc allegro w dyskusji ktora toczy sie od 5 sierpnia w sprawie sprzedazy przezemnie plyty glownej z procesorem? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jaroo1334 Tak, poprosiłam już o wypowiedź naszego pracownika w tej dyskusji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Nadal nie ma zadnego stanowiska allegro ws. Tego co napisalem w dyskusji. 

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Czy allegro jest poważne?! Co wy robicie?!

 

Koleś odesłał mi zupełnie inna płytę główną z innym procesorem, najprawdopodobniej jest ona uszkodzona. Posiadam filmy z otwarcia paczki i zdjęcia, a jednak mimo wszystko w dyskusji dotyczącej konfliktu, oddało pieniądze w ramach Allegro Protect?! Przecież to jest ewidentne oszustwo i wyłudzanie pieniędzy jak i towaru.1.jpg

4.jpg

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Taka była odpowedz allegro: 

"Pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek z Allegro Protect. Kupujący otrzymuje zwrot pieniędzy: 350,00 PLN.

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie."

 

Dlaczego dajecie się oszukać i to jeszcze po ponad miesiecznej batali?! Przecież tak tego nie można zostawić, koleś bezkarnie może oszukiwać ludzi a WY nic z tym nie robicie? Jakieś żarty.

Posiadam filmy które udowadniają jego oszustwo, co wysłał w paczkomacie, w tym samym kartonie w którym ja wysłałem mu towar.

Wstawiam jeszcze zdjęcie procesora(na górze sprzedany, na dole ten który dostałem, taka sama sytuacja z płytą główną, na górze ta która sprzedałem a na dole tą która dostałem):

2.jpg7.jpg

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nikt ci nie broni iść na policję i zgłosić podejrzenie oszustwa art 286kk na pewno kupującemu zrobi się ciepło pod tyłkiem

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Pewnie, że pójdę. Dziwi mnie, że allegro daje się robić w konia, mimo tak oczywistych dowodów na oszustwo.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jaroo1334 ja ci powiem więcej ty byś został obciążony ap jeślibyś nie odpowiadał w dyskusji nie dość że wyłudzenie i oszustwo to jeszcze byś się nie mógł obronić bo jest jakiś chory 24h system odpowiedzi

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Mnie i tak najbardziej szokuje to, że dają się okraść i nie robią z tym nic. Koleś weźmie kasę i ma dodatkowo dość świeży (działający) sprzęt. Chore...

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak dokladnie opiszesz transakcję oraz napiszesz co się zrypało to możemy ci doradzić odpowiednie paragrafy z kc i uk 

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Ja jestem sprzedajacym. Gosc odemnie kupil plyte po 10 dniach stwierdzil ze nie dziala i kombinuje a od allegro mam zero wsparcia, a przedewszystkim brak mozliowsci poproszenia o pomoc. Mimo, ze on caly czas prosi o pomoc. A jak ja napisalem zeby poprosil odemnie o allegro to robi na zlosc i nie prosi o pomoc.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jaroo1334 a po co Ci allegro ??? zgłasza reklamację, poproś o odesłanie sprawdź co i jak, oddaj kasę lub napraw i tyle, a jak sprawna lub uszkodzona przez kupującego odrzuć reklamację za towar dopowiadasz do 2 lat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jaroo1334 ustal stan faktyczny w dyskusji 

1 plyta po dostawie dzialala czy nie, czy padla po 10dniach

2 czy sprzedales jako firma czy prywatny i czy na allegro czy na lokalnie

3 na rozpatrzenie reklamacji masz 14dni od 1 zgloszenia mozesz to zrobic zdalnie np na podstawie zdjec lub wymagac odeslania do ciebie jak nie odesle odrzucisz bo nie mogles sie zapoznac z uszkodzeniem towaru 

oznacz moderatorów

jaroo1334
#7 Wielbiciel#

Towar sprzedalem jako uzywany. Sam go kupilem nowy w 2019 roku a przestalem go uzywac w grudniu 2022. Jak zmienialem sprzet sprzet dzialal a przed wysylka towar sprawdzal brat w swojej firmie. 

Pomoc mi jest potrzebna bo gosc kreci i to dosc mocno. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 czy w treści oferty pisałeś wylączam rękojmię jak nie odpowiadasz 2 lata za towar

2 czy masz dowód na działanie płyty przed wysyłką np film test plyty programem etc

3 czy plyta nie dzialala zaraz po doreczeniu czy potem przestala bo to wazne 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jaroo1334 kręci bo pewnie chce wyrwać kasę, poproś o odesłanie na reklamację a jak tego nie zrobi w dyskusji napisz przed upływem 14 dni od zgłoszenia reklamacji że ją odrzucasz z powodu braku towaru do sprawdzenia, jak tego nie zrobisz to allegro wypłaci kasę za Ciebie i doliczy Ci do salda, pewnie dla tego kupujący pisze i kręci, napisz że czekasz na odesłanie towaru !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@jaroo1334 i myślisz, że allegro Tobie pomoże ? Allegro ma gdzieś sprzedawców, pomaga głównie kupującemu, więc nie licz na specjalne traktowanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś prywatnym sprzedającym więc jak kupujący składa reklamację to się do niej odnieś, rozpatrzyć reklamacje musisz, nie wiesz czy produkt jest sprawny czy nie każ odesłać kupującemu.

oznacz moderatorów