anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potwierdzenie tożsamości

MAMY ROZWIĄZANIE!
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie. Zapłaciłem 1,01zł żeby zweryfikować konto ponieważ chcę wypłacić pieniądze z allegro lokalnie. Muszę wysłać też dowód czy sam przelew wystarczy?  Piszę tam tak ''Zrób zdjęcie lub zeskanuj dowód tożsamości właściciela konta lub reprezentantów firmy i dodaj załącznik poniżej. Jeśli masz wątpliwości sprawdź, czyj dowód jest niezbędny. ''   tylko że po odpaleniu linku nic się nie wyświetla. To w końcu jest potrzebny ten dokument tożsamości czy przelew wystarczy żeby wypłacić pieniądze?  Jak jednak dowód okaże się potrzebny to mogę go wysłać jakiś czas po przelewie czy musze zapłacić jeszcze raz?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@bobak_2008 PayU czy Przelewy24 aktywujesz ?  jako osoba fizyczna ?

PayU trzeba wysłać skan dowodu 

Przelewy24 wystarczy podać dane z dowodu 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#
Przelewy24
oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

A mogę to wysłać już trochę czasu po wysłaniu przelewu?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bobak_2008 jak osoba prywatna to możesz podać dane wejdź w weryfikację masz tam usupełnij dane i poczekaj na weryfikację 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wlaczyc-usluge-przelewy2...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

Tylko nie wysłałem przelewu tylko blikiem zapłaciłem. To ma znaczenie? Czyli mogę uzupełnić te dane np. w następny dzień po zapłaceniu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie zawsze jest potrzebny skan ani zdjęcia do weryfikacji PayU ,wypełnij wniosek i wyślij przelew, poczekaj aż ci ę poproszą o dodatkowe dane.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-aktywowac-usluge-payu-w-...

oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj wysłałem pieniądze. Czyli na razie mam zaczekać i mogą w razie czego poprosić mnie o dodatkowe dane ale nie muszą i może samo zapłacenie starczy. Dobrze to rozumiem? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bobak_2008 widzę, że aktywowałeś wypłaty od operatora PayU i prawidłowo, ponieważ to na saldzie tego operatora są Twoje środki. 
Aby weryfikacja się udała dane właściciela konta Allegro i właściciela rachunku w banku muszą być takie same, a także przelew weryfikacyjny musi być wykonany z numeru konta podanego w formularzu. Jeśli te warunki zostały spełnione to weryfikacja w przypadku PayU może zająć do trzech dni roboczych.  W tym przypadku nie ma potrzeby przesyłania dokumentów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

Nam na saldzie pieniądze. Dzisiaj zapłaciłem tylko nie przelewem a przez blika. Ma to znaczenie? Czyli na razie nic nie musze uzupełniać ani wysyłać a po prostu zaczekać 3 dni?

oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

To że zapłaciłem blikiem to nic nie zmienia?. W takim razie dlaczego na stronie do wypłat pisze mi żebym podał dane z dowodu. Takie coś tam piszę.  

Potwierdź swoją tożsamość.
Musimy potwierdzić Twoją tożsamość zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W jaki sposób potwierdzić tożsamość?

uzupełnij dane osobowe

 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bobak_2008 Tak, nie musisz wysyłać żadnych zdjęć, skanów do aktywacji PayU.

oznacz moderatorów
bobak_2008
#7 Wielbiciel#

To że zapłaciłem blikiem to nic nie zmienia?. W takim razie dlaczego na stronie do wypłat pisze mi żebym podał dane z dowodu. Takie coś tam piszę.  

Potwierdź swoją tożsamość.
Musimy potwierdzić Twoją tożsamość zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W jaki sposób potwierdzić tożsamość?

uzupełnij dane osobowe

 
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bobak_2008 widzę, że na Twoim koncie wypłaty są w trakcie weryfikacji, więc przelew został odnotowany, chociaż zrobiłeś go BLIKiem, więc w tym wypadku, tak poczekaj proszę trzy dni, jeśli spełniłeś warunki, o których pisałam wyżej wypłaty powinny być aktywowane. Jeśli tak się nie stanie to napisz tu proszę ponownie, sprawdzę co spowodowało problem.

Jeżeli chodzi o komunikat o potwierdzaniu tożsamości to dotyczy on operatora płatności Przelewy24, a na saldzie tego operatora nie masz środków, więc nie musisz aktywować wypłat od Przelewy24, gdybyś chciał aktywować wypłaty z Przelewy24, wówczas należy wykonać kolejy przelew weryfikacyjny i uzupełnić dane osobowe. Jako osoba fizyczna możesz podać dane w formularzu, wówczas nie trzeba wysyłać skanów dokumentów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@bobak_2008 przecież pisze od początku że musisz podać dane z dowodu, numer, pesel itp. uzupełnij i czekaj na weryfikację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niestety pomyliłeś się:

PayU trzeba wysłać skan dowodu

Przelewy24 wystarczy podać dane z dowodu

oznacz moderatorów