anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa a zablokowanie przedmiotu

Client:71068570
#7 Wielbiciel#

Witam, pewien użytkownik rozpoczął zakup przedmiotu, po czym wysłał mi zdjęcie, z którego wynika że oczekuje ode mnie podania maila. To oczywisty phishing więc zgłosiłam to do allegro. Jednakże mam inny problem, mój przedmiot "spadł" ze sprzedaży i ma status zakupionego, oczekującego na płatność. Wiem, że ona nie nastąpi, jak zatem znów sprawić by ogłoszenie było widoczne dla kupujących?

Screenshot_20240228_110126_Allegro Lokalnie.jpg

Screenshot_20240228_111018_Allegro Lokalnie.jpg

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:71068570 Twoje ogłoszenie wznowi się automatycznie po 5 dniach. Możesz wystawić też nowe, ale będziesz musiała to zrobić od początku i musisz pamiętać, że gdy to zablokowane ogłoszenie się wznowi, musisz je zatrzymać, bo będziesz miała wystawione dwie oferty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

BeaGad
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem. Zgłosiłam to na Allegro czyli za 5 dni ogłoszenie samo się wznowi? Nic nie muszę robić tylko czekać? A jak znów jakaś kanalia będzie udawała, że kupiła?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz ale możesz!

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@BeaGad jak znów jakaś kanalia "kupi" to nic nie zrobisz, ogłoszenie zostanie zablokowane na 6 dni. Jeśli ogłoszenie było promowane to 6 dni promowania pójdzie się kochać. Allegro umożliwia zakupy każdemu bez żadnej weryfikacji - każdy może w 10 sekund założyć konto i zakończyć Ci wszystkie oferty. Allegro ma to gdzieś i nie wprowadza żadnych zabezpieczeń.

oznacz moderatorów

BeaGad
#8 Zapaleniec#

No to kicha.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@BeaGad niestety tak to wygląda 😞 Nie udostępniaj odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze, bo wtedy naliczą prowizję, gdy oszust dokona zakupu. Można pisać do allegro, aby ją anulowali, ale traci się na to czas.

oznacz moderatorów