anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia danych osobowych i/lub przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
galllon_1976
#8 Zapaleniec#

W dniu wczorajszym w godzinach nocnych, osobnik dokonał zakupu przedmiotu z mojej aukcji, jednocześnie wysyłając poniższą wiadomość (screen, dane wrażliwe ukryte):

screen.jpg

Po mojej odpowiedzi, cisza ze strony kupującego. Przypuszczam, że była to próba oszustwa, ewentualnie wyłudzenie moich danych bankowych, e-mail (być może otrzymał bym fejkowe potwierdzenie wpłaty, z żądaniem/prośbą o wysyłkę przedmiotu). Po krótkiej weryfikacji podanych danych kupującego okazało się, że adres zamieszkania pokrywa się z lokalizacją wybranego paczkomatu (5-8 metrów od podanego adresu zamieszkania), a podany telefon jest z czeskiej sieci T-Mobile.

Proszę uważać na tego osobnika. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mwmonety
#21 Demiurg#

Znamion oszustwa tu aż tak bardzo nie widać . Ktoś kupił i chce numer konta do przelewu oraz podaje dane do wydrukowania etykiety inpost (na etykiecie musi być numer telefonu odbiorcy oraz adres meilowy) aby klient otrzymał powiadomienie gdy przesyłka będzie do odbioru. Samo podanie numeru konta nie jest niebezpieczne (jako sprzedawca mam je je podane na stronie o sprzedającym ) .

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@galllon_1976 Sprawdziliśmy konto tego kupującego i potwierdzam, że rację ma  @mwmonety, bo nie znaleźliśmy dowodów na próbę oszustwa. Wyjaśnimy z kupującym kwestię tej transakcji, ale Ty możesz być spokojny. Dziękuję za zgłoszenie i czujność. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
galllon_1976
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za szybką reakcję. Sprzedaję wyłącznie poprzez Allegro (nie bawię się w żadne **piiip**y, **piiip**y ani Facebooki) od bardzo dawna, gdyż uważam ten portal za gwarancję bezpieczeństwa (zarówno dla strony kupującej, jak i sprzedającej). Mam na koncie kilkadziesiąt, jeśli nie grubo ponad setkę transakcji i każde odstępstwo od normy wzbudza mój niepokój.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@galllon_1976 To bardzo dobrze, że jesteś czujny i jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości w przyszłości, pisz u nas śmiało, będziemy je sprawdzać. Tymczasem dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że jesteśmy dla Ciebie przykładem gwarnacji i bezpieczeństwa transakcji 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
galllon_1976
#8 Zapaleniec#

Witam! Widzę, że konto Client:103830763 z którego dokonano zakupu mojego przedmiotu, otrzymało status "konto zawieszone". Wiem, że osoba która dokonała zakupu nie opłaci tej aukcji. Od momentu kiedy odpisałem jej na wysłaną wiadomość do mnie, nie ma odzewu z jej strony. Czy przedmiot z tej aukcji musi być zablokowany przez regulaminowe 6 dni?? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@galllon_1976, możesz wystawić nową ofertę z tym przedmiotem. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem poprzedniego, nieopłaconego ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących. Pamiętaj o tym, aby nie mieć aktywnych dwóch identycznych ogłoszeń. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów