anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących.

Suminiaczek
#7 Wielbiciel#

Witam, wczoraj dostałem informację, że mój kupujący założył wniosek w Programie Ochrony Kupujących pod tytułem ''nieudany zakup'' i mam takie pytanie bo kupujący zakupił ode mnie konto do gry dokładnie do League Of Legends dnia 18.01.2020r. i do wczoraj nie było nic a nagle gdy on sprzedał te konto komuś innemu odzywa się do mnie, że to ja go oszukałem i konto stracił i nie rozumiem czemu ja ponoszę za to konsekwencję jak to jest przedmiot wirtualny to ten Pan miał wszystkie dane do tego konta a co, że sprzedał i ten ktoś kto kupił od niego stracił te konto to ja już za to nie odpowiadam. Proszę o wytłumaczenie mi co mam z tym zrobić do wczoraj kupujący nie miał żadnego problemy odnośnie tego zakupu, transakcja przebiegła pomyślnie a gdy tylko sprzedał te konto innemu kupującemy nagle konto zostało stracone. Proszę o pomoc.

ps napisałem wiadomość o pomoc do Allegro ale czy ja mogę się odzywać w tej sprawie czy tylko mam wszystko ustalać z kupującym?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Suminiaczek
#7 Wielbiciel#

Tutaj popełniłem błąd bo 18.01.2021r. konto zostało zakupione przez kupującego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli kupujący złożył wniosek do POK to znaczy, że ma problem z zakupem. Allegro rozpatrzy wniosek i jeśli są podstawy, wypłaci kupującemu rekompensatę. Kupujący nie otworzył Dyskusji, nie zgłaszał w niej problemu?

Najlepiej skontaktuj się z nim i jeśli ma rację, oddaj mu pieniądze, jeśli nie ma racji, nie musisz tego robić. Allegro po wypłacie rekompensaty może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Suminiaczek Złożył wniosek do POK, nie kontaktował się wcześniej. Allegro po przyznaniu zwrotu środków, może także zablokować Ci konto. Najlepszym rozwiązaniem jest dogadanie się z kupującym. Na przyszłość nie sprzedawać, same problemy teraz tu są(niestety kupujący w znacznym stopniu to wykorzystują).

oznacz moderatorów

Suminiaczek
#7 Wielbiciel#

A co jeśli Allegro odpisując na moje zapytanie i wyjaśnienie sprawy napisała w następująćy sposób. Cytuję:''Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 


Kupujący Dom****06 zgłosił nam, że utracił dostęp do konta z oferty: 
Konto League Of Legends NA WŁASNOSĆ RZADKIE SKINY

Złożony przez kupującego wniosek został zaakceptowany bez konsekwencji dla Pani, oznacza to, że nie wymagamy jego spłaty.'' 

I teraz mam pytanie czy ja naprawdę nie muszę spłacać tego kupującego? I nie poniosę za to konsekwencji? Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Suminiaczek Jeśli Allegro przekazało Ci taką informację, to nie musisz niczego spłacać i nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Allegro wypłaciło rekompensatę kupującemu bez obowiązku zwrotu wpłaty przez Ciebie.

Bywają takie sytuacje.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Suminiaczek  trochę to zagmatwane.

Sprzedałeś konto Panu X a on je sprzedał Panu Y a teraz Pan X składa wniosek do POK że 'nieudany zakup'' i allegro wypłaciło rekompensatę Panu X (to co sprzedał Pan X). Chyba że nie wszystko tu napisałeś.

oznacz moderatorów