anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizje na allegro lokalnie

LuckyRecords
#8 Zapaleniec#

witam, dlaczego allegro reklamuje, że allegro lokalnie jest bez rzadnych opłat a później i tak nalicza prowizję?

czy to nie jest powód do stwierdzenia oszustwa i nie płacenia prowizji?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie ma opłat za wystawianie przedmiotów, natomiast są opłaty za obsługę transakcji, naliczane wtedy, gdy kupujący zapłaci za przedmiot. Przeczytaj regulamin.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LuckyRecords żadnych opłat za wystawienie. Ale jest opłata za obsługę transakcji ( nie prowizja).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LuckyRecords Bez opłat jest wtedy, gdy wystawisz ofertę jako "ogłoszenie", a nie "kup teraz" czy "licytację". Zgodnie z radą @xyz96 czytaj regulaminy przed, a nie po, to później nie będzie niemiłych niespodzianek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

to dopiero jest ta odpowiedź o którą mu chodziło 😄

oznacz moderatorów

LuckyRecords
#8 Zapaleniec#

nie, nie o to mi chodziło..

dla mnie to wprowadzanie w błąd lub nazywająć rzeczy po imieniu jawne oszustwo, pracujecie dla oszusta a następnym razem jak będziecie podpisywać 16sto stronicową umowę to też przeczytajcie ją w całości 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LuckyRecords nie czytając regulaminów czy umów i je zatwierdzając masz takie krzaczki jak teraz 🙂 

I nie ma tu 16 stron jest ładnie opisane np. tu https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/jakie-sa-oplaty-na...

 

Zobacz, jakie opłaty obowiązują na Allegro Lokalnie:

 
Ogłoszenia lokalne
Ogłoszenia kup teraz i licytacje
Opłata za wystawienie
0 zł
0 zł
Opłata za wystawienie pojazdu
-
w zależności od pakietu: Lite, Turbo lub Nitro
Opłata za obsługę transakcji
0 zł
7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika - 4,9%)

Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).
________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZZT-TRAK
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Akceptując takie praktyki sprawiamy, że nasze codzienne życie staje się udręką, a mówiąc wprost musimy mocno zewrzeć pośladki bo na każdym kroku jest ktoś, kto chce nas w......ć.

A teraz uderz się w pierś i powiedz proszę, czy za każdym razem klikając klawisz "Akceptuję" zapoznajesz się oczywiście ze zrozumieniem treść regulaminów / polityki prywatności itp. wchodząc na pierwszą lepszą stronę www w celu odnalezienia na szybko jakieś informacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZZT-TRAK ależ oczywiście, zawsze sprawdzam za co ile zapłacę, takie mamy czasy i dużo ukrytych kosztów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LuckyRecords Pracujemy? Przepraszam bardzo, ale ja żadnej UoP (ani jakiejkolwiek innej) z allegro nie podpisywałem. Jestem takim samym userem jak i Ty.

PS Serio podpisujesz cokolwiek bez czytania (lub klikasz w "przeczytałem/zrozumiałem/akceptuję"), bo jest "TLDR"?🤔 Kurde, to niewąski kozak z Ciebie, szacun😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LuckyRecords
#8 Zapaleniec#

Nie martw się! Kiedy wstaniesz zza kompa i zaczniesz żyć, wtedy też będziesz mógł nie czytać tego co podpisujesz! Buziaki!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LuckyRecords To nawet miłe, że mam na tym forum tylu osobistych biografów "wiedzących" co robię w życiu😏
Wzruszyłem się😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

wingstek
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie jak te 7,9% opłaty za obsługę transakcji wygląda w realu:

Sprzedawca sprzedaje produkt za np. 1500zł . W tej kwocie jest już wliczona jego realna marża na poziomie powiedzmy 20%-czyli 250zł.

Po sprzedaży produktu poprzez Allegro Lokalnie musi uiścić opłatę na rzecz Allegro w wysokości 7,9% z 1500zł - czyli 118,50zł

Przypomnę, że jego marża wynosiła 250zł minus 118,50zł, które musi oddać Allegro - czyli łącznie z transakcji zostaje mu 131,50zł. W tej kwocie jest oczywiście zawarty koszt pakowania paczki i jej nadania.

Reasumując Allegro realnie zgarnia ok. 50% zysku ze sprzedaży!!!

Czy to jest w porządku??? Na pewno nie!

Ale oczywiście mamią ludzi tymi niby 7,9%...

Oczywiście tematyki podatków już nawet nie poruszam. Dla mnie to jawne naciągactwo i żerowanie na ludziach.

Taka pozycja MONOPOLISTY.

oznacz moderatorów