anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot wystawiony na allegro lokalnie - kupujący zrezygnował z odbioru przedmiotu

Eklerinho
#3 Debiutant#

Witam, dzisiaj rano Kupujący za pośrednictwem Allegro Lokalnie postanowił bez wcześniejszego kontaktu -kliknąć kup teraz, a jak się po chwili okazało dostałem od niego wiadomość, że jednak się pomylił ponieważ numer przedmiotu nie pasuje do jego samochodu. Mowa tutaj o silniku do samochodu gdzie cena wystawiona była aż 20 tyś zł. A z tego tytułu muszę ponieść opłatę w wysokości prawie 1600 zł za obsługę ogłoszenia ponieważ został on sprzedany za pośrednictwem Allegro lokalnie. Co w takiej sytuacji należy zrobić ? Finalnie silnika nie sprzedałem a opłatę mam naliczoną w zakładce Rozliczenia. Proszę o Pomoc, ponieważ nie jestem w stanie zapłacić za to w momencie gdy nie udało się go sprzedaż i będę zmuszony wystawić go i tak jeszcze raz.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kytorr
#13 Ambasador#

Napisać o zwrot prowizji motywując to tak jak tutaj. P.S Nie zdziw się jak na lokalnie będziesz miał non stop taki "przypadek" z czystej złośliwości..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Eklerinho AL jest oplata transakcyjna bezzwrotna i jak masz opcję "odbiór osobisty" jest naliczana od razu .Możesz napisać o zwrot .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Opisz sytuację, dodaj pisemny dowód rezygnacji kupującego i poproś o zwrot naliczonej opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Na przyszłość - nie udostępniaj na Lokalnie pobrania i odbioru osobistego, wtedy bez zapłaty przez kupującego nie będzie naliczana prowizja.

oznacz moderatorów

Eklerinho
#3 Debiutant#

Na Allegro ostatni raz sprzedawałem gdy jeszcze nie istniało Allegro Lokalnie. Nie jestem ani handlarzem ani sprzedawcą dlatego sądziłem, że nie kryją się za tym aż takie opłaty. Najgorsze jest to, że muszę ponieść opłaty za błąd kupującego bo finalnie silnik zostaje ze mną i tak będę musiał go wystawić ponownie.  

Tak czy inaczej Dziękuję bardzo za odpowiedź 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Eklerinho
#3 Debiutant#

@pinsplash Mogłbyś wytłumaczyć do czego dokładnie to służy ? Do ponownego wystawienia czy w jakimś stopniu do rozwiązania wyżej opisanego problemu?
Z góry dziękuje za odpowiedź

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Eklerinho  gdybyś chciał wystawić na Allegro, Nie Allegro Lokalnie. Na Allegro łatwiej odzyskać prowizję..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na AL jak nie ma wpłaty w ciągu 5 dni aukcja sama wystawia się ponownie żeby uniknąć takich kłopotów radziłbym nie wystawiać na tym AL tylko przenieś ofertę na allegro normalne .W razie kłopotów łatwiej o pomoc.

oznacz moderatorów