anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot wystawiony na Allegro Lokalnie niewidoczny na Allegro.pl

MAMY ROZWIĄZANIE!
ukasz_2010
#9 Pomysłodawca#

Dnia 08 września 2024 r. o godz. 18:00 wystawiłem przedmiot na Allegro Lokalnie (z promowaniem), przez 2 godziny był widoczny i na Allegro Lokalnie i na zwykłym Allegro.pl, po edycji ogłoszenia - dodaniu numeru EAN (GTIN), ogłoszenie przestało być widoczne na zwykłym Allegro.pl i jest niewidoczne do tej pory - na moim profilu Allegro.pl, nie można go także wyszukać na Allegro.pl (na Allegro Lokalnie jest widoczne do tej pory).

Niewidoczne_ogłoszenie.pngPo skontaktowaniu się z pomocą Allegro.pl otrzymałem informację, że ogłoszenie zostało wystawione tylko na Allegro Lokalnie i aby było widoczne na zwykłym Allegro.pl, to należy je ponownie wystawić, ale na zwykłym Allegro.pl. Chciałbym zauważyć, że inne moje ogłoszenia są widoczne i na Allegro Lokalnie i na zwykłym Allegro.pl, nowe ogłoszenia innych użytkowników również są widoczne i na Allegro Lokalnie i na zwykłym Allegro.pl., moje też było widoczne aż do momentu jego edycji - wprowadzeniu numeru EAN (GTIN).

Czy któryś z pracowników Allegro mógłby rozwiązać ten problem ? po zapoznaniu się z tą sprawą zauważyłem, że to dość popularna usterka, więc może warto byłoby ją usunąć i nie wprowadzać ludzi w błąd, jak to zrobił pracownik Allegro, gdy zwróciłem się do niego o pomoc w tej sprawie.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
LEW433
#21 Demiurg#

Stare oferty są widoczne, nowe już nie będą. Tak ma teraz być.

oznacz moderatorów
ukasz_2010
#9 Pomysłodawca#

Możliwe, że w przyszłości tak będzie, lecz dziś tak nie jest, sprawdziłem to wielokrotnie. W chwili obecnej są wystawiane ogłoszenia na Allegro Lokalnie - z promowanie lub bez, które są normalnie widoczne na zwykłym Allegro.pl., w moim przypadku, to ewidentny błąd systemu Allegro. Jak widać, żaden moderator nie pokwapił się odpisać/rozwiązać problemu, chodź odpisują na kompletne bzdury, coraz szybciej ta platforma schodzi na psy.

oznacz moderatorów
ukasz_2010
#9 Pomysłodawca#

Sprawa się wyjaśniła, po kilku niekompetentnych pracownikach Allegro, w końcu trafiłem na takiego, który rozwiązał mój problem.

Sprawa dotyczy Warunków Ochrony Marek, a dokładniej tego, że od 2 września 2024 roku użytkownicy prywatni (bez kont firma), nie mogą wystawiać produktów marek zakazanych na zwykłym Allegro.pl, a tylko na Allegro Lokalnie. Z tym zastrzeżeniem, że produkty marek zakazanych wystawionych przez użytkowników prywatnych na Allegro Lokalnie, nie będą widoczne na zwykłym Allegro.pl.

A od 2 października 2024 roku wszystkie ogłoszenia osób prywatnych, które sprzedają produkty marek zakazanych na zwykłym Allegro.pl zostaną z niego usunięte, a te z Allegro Lokalnie nie będą się już wyświetlać na zwykłym Allegro.pl.

Dokładna lista marek zakazanych dla osób prywatnych: Lista Marek Zakazanych

Konta firmowe nadal będą mogły sprzedawać produkty marek zakazanych, ale dopiero po zatwierdzeniu "Warunków Ochrony Marek"

Screenshot 2024-09-17 at 16-43-38 79de30c7445abdcaf22183984aba (obraz WEBP 1200×470 pikseli).pngużytkownicy prywatni nie mają dostępu do tej opcji

Screenshot 2024-09-17 at 17-08-37 Screenshot 2024-09-17 at 15-40-35 Moja sprzedaż Allegro Sales Center.png (obraz PNG 768×756 pikseli).png

Jakie jest rozwiązanie ? albo założyć konto "Firma", albo nie wskazywać w ustawieniach ogłoszenia (w nazwie można) producenta marek zakazanych. Można wskazać markę jako "Inna", lub znaleźć zamiennik nazwy. Ja HP zamieniłem na Hewlett-Packard (była taka opcja) i teraz ogłoszenie normalnie się wyświetla na zwykłym Allegro.pl - nazwa "Hewlett-Packard" nie jest na liście marek zakazanych.

Jak długo to będzie działać ? nie wiem, wiem natomiast, że od września, a dokładniej od października br., użytkownicy prywatni będą mieli bardzo utrudnione życie, a sprzedaż prywatnych przedmiotów będzie mniej skuteczna niż do tej pory, pozdrawiam.

oznacz moderatorów