anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanko do Allegrowiczów

MAMY ROZWIĄZANIE!
MARCINKOZ1
#8 Zapaleniec#

Sytuacja z sprzedażą na allegro

Klient po wielu  telefonach zdecydował się na zakup towaru .Ogłoszenie było wystawione na allegro lokalnie ( niska opłata ) .Porosił o wystawienie z opcją kup teraz .Zgodził się oczywiście na doliczenie kwoty około 40 złotych za w/w opcję .

Towar został spakowany ( mały telewizor ) przygotowany do wysyłki .

Następnego dnia kupujący zadzwonił z prośbą żeby nie wysyłać jednak że on rezygnuje .

Poinformowałem że poniosłem już koszty i że jak bardzo mu zależy to owszem ale niestety musi ponieść koszty pakowania i wysyłki .Klient się zgodził ale poprosiłem żeby wysłał sms o takiej właśnie treści co oczywiście uczynił .

Następnie klient rozpoczął dyskusje na allegro że ma problem z odesłaniem towaru a w treści uzasadnienia pisał że towar nie zgodny z opisem .( nie mając go w rękach )

Po moim kilku dniowym wyjeździe okazało się że z uwagi na nie odniesienie się do sprawy w ciągu 24 godzin konto zostaje zablokowane .

W dyskusji poinformowałem allegro że klient otrzymał zwrot pomniejszony o w/w koszta i ze zarzut o niezgodności towaru jest kuriozalny .

Allegro jako monopolista owszem  otrzymało sms o ustaleniach pomiędzy mną a kupującym ale następstwem było program ochrony kupujących .\

Dla świętego spokoju wpłaciłem całą sumę kupującemu ( to około 80 zł ) nie są to pieniądze o które warto robić sobie w twarzy …….. A Allegro następnie ściągnęło z konta jeszcze raz kwotę około 80 zł

Czyli kupujący otrzymał 160 zł i jest parę złotych na plusie .

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

@MARCINKOZ1 Skoro oddałeś początkowo część wpłaty, to znaczy że uznałeś reklamację kupującego. Jeśli uznałeś, powinieneś oddać całość - wszystko co wpłacił. Allegro wypłaciło mu rekompensatę, ponieważ nie otrzymał wszystkich kosztów. Jeżeli potem oddałeś resztę wpłaty, kupujący jest zobowiązany, zgodnie z regulaminem, oddać wypłaconą rekompensatę z POK. Gdy odda, Allegro powinno oddać Ci tę kwotę. Możesz też wystąpić do kupującego, aby oddał Ci kwotę, którą mu dopłaciłeś.

oznacz moderatorów
MARCINKOZ1
#8 Zapaleniec#

Czyli na przyszłość nigdy nie iść na rękę kupującemu bo nie warto .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie odwrotnie. Zawsze warto iść na rękę kupującemu, bo warto. Nie pójdziesz Ty, pójdzie za Ciebie Allegro, a Ty możesz mieć problem.

oznacz moderatorów
MARCINKOZ1
#8 Zapaleniec#

Czyli jak będę się nudził to mogę sobie pozamawiać towary z allegro nawet za pobraniem .Nie odebrać i się cieszyć .

Coś mi się wydaje że to sensu nie ma 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Dałeś tu punkt. Czy to oznacza, że Twoim zdaniem nigdy nie należy iść na rękę kupującemu? Pytam, bo może się pomyliłeś.

oznacz moderatorów
MARCINKOZ1
#8 Zapaleniec#

Po za tym czy ustalenia co do zwrotu nie mają racji bytu ?

Ja rozumie że w tym państwie idziemy już równią pochyłą w dół jeżeli chodzi o zasady i prawdomówność ale od górnie trzeba się przestawić na chamstwo .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MARCINKOZ1 na Allegro Lokalnie wygląda to tak, że osoby prywatne nie mają prawnego obowiązku przyjmowania zwrotu towaru. Dlatego jeżeli kupujący chce odstąpić od umowy zawartej na odległość, powinien zapytać sprzedawcę, czy się na to zgadza.
W Twojej sytuacji jednak kupujący zgłaszał, że rezygnuje ponieważ oferowany przedmiot nie zgadza się z opisem i owszem nie otrzymał jeszcze przedmiotu, ale zgłosił, że dane techniczne, telewizora są inne niż oznaczonego przedmiotu w tytule i opisie oferty. WIęc w tym wypadku była to reklamacja, którą (nawet jako osoba prywatna) powinieneś rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Tutaj za zgodność opisu z przedmiotem odpowiada sprzedający. Tak jak pisaliśmy w dyskusji, sprzedający nie może obciążać kupującego kosztami opakowania i opłaty za obsługę transakcji. Ty nie zgadzasz się z tym, że opis i oferowany przedmiot różnią się od siebie, ale w rozmowie telefonicznej zgodziłeś się zwrócić środki kupującemu. 
Widzę, że w sprawie podwójnie naliczonego zwrotu prowadzisz już z nami konwersację w sprawie nr 17957190, bardzo proszę poczkaj na naszą odpowiedź.    

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów