anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenia z allegrolokalnie, sprzedający wyłudzacz

MAMY ROZWIĄZANIE!
Seweryn1451
#8 Zapaleniec#

Została policzona opłata na moje konto w kwocie o wysokości -90,85 zł za dwa ogłoszenia (Allegro Lokalnie - opłata za obsługę transakcji), do obu transakcji nie doszło, ponieważ druga osoba jest typowym wyłudzaczem. Tworzy co jakiś czas nowe konta i wysyła ten sam sfałszowany skan, którego nie da się zweryfikować, twierdząc że przelew został dokonany i oczekuje na dany przedmiot z ogłoszenia. Po "zakupie" moje ogłoszenie zostaję zdjęte i jestem zmuszony wystawiać nowe co jakiś czas. Dzieje się to już od dłuższego czasu, na początku sprawę zgłaszałem, ale ta osoba ciągle tworzyła nowe konta i powtarzała swoje nadaremne próby (napewno nie jest to bot, bo napisałem kilka słów co o takich typach sądzę to się zbulwersował i zaczął mnie obrażać i grozić, ale to nie jest istotne) w pewnym momencie dałem sobie spokój bo końca nie było widać, a teraz, wchodząc na maila zauważyłem że mam zaległe rachunki z allegrolokalnie, które jak mnie pamięć nie myli, powinno być darmowe.
I tu pojawia się moje pytanie, czy jestem zobowiązany do zapłaty tych rachunków za zakończone ogłoszenia  w których do transakcji nie doszło w winy kupującego, czy jest sens wysyłać zgłoszenie o zaistniałej sytuacji do jakiegoś działu wsparcia allegro i wyjaśnić sprawę aby uniknąć niesłusznie nałożonych rachunków.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
pinsplash
#21 Demiurg#

@Seweryn1451 Jaki miałeś ustawiony tryb płatności za aukcję? Przy platności przez Allegro Finanse, jak nie opłaci to po 5 dniach aukcja "wraca" a Ty nie jesteś obciązony za obsługę transakcji. Chyba że miałeś ustawiony odbiór osobisty - wtedy nalicza. Z reguły na Lokalnie nie anulują opłaty za obsługę transakcji, ale pisz przez Kontakt. Jak dobrze uargumentujesz i pokażesz korespondencję powinni anulować.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Seweryn1451
#8 Zapaleniec#

Aukcja wraca, ale dopiero po 5 dniach i mi zależało na sprzedaży więc międzyczasie tworzyłem nową, kiedy poprzednia "wracała" to jedną z nich usuwałem.
Miałem zaznaczoną opcję płatność przy odbiorze przy tych ogłoszeniach, nie miałem pojęcia że będzie to miało jakieś znaczenie. 
Wyślę zgłoszenie i zobaczę co dalej, nic na tym nie stracę, a może jednak uda się uniknąć zbędnych kosztów, dzięki za poradę i garść informacji 🙂 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Seweryn1451 Generalnie w ofertach na AL musisz wyłączyć wysyłkę za pobraniem i odbiór osobisty, żeby uniknąć prowizji generowanych przez niepłacących cwaniaczków.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Seweryn1451
#8 Zapaleniec#

Dzięki, opcja "Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata" do którego grona się zalicza?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Seweryn1451 Do żadnego z powyższych, więc spokojnie możesz zostawić, bo to wpłata z góry - dopóki nie zapłaci, nie naliczy Ci prowizji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Wystarczyłoby aby Allegro grało uczciwie a nie cwaniacko wprowadziło "opłatę za obsługę transakcji", bezzwrotną...

 

Przykre, że taka firma stosuje tego typu chwyty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie nie udostępniaj pobrania i odbioru osobistego, wtedy bez wpłaty za przedmiot przez Allegro Finanse opłata (prowizja) za transakcję nie będzie naliczana. Teraz opisz dokładnie sytuację i poproś o zwrot naliczonych opłat tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
Seweryn1451
#8 Zapaleniec#

Niestety miałem wybraną opcję dostawy jako odbiór osobisty, mam nadzieję że to nie dyskwalifikuje z góry mojej prośby o zwrot naliczonych kosztów.

Dzięki za informację, już wysyłam zgłoszenie i spróbuję doprowadzić sytuację do końca.

oznacz moderatorów