anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart na allegro i allegro lokalnie

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałabym uzyskać informacje, czy jeśli uda mi się na normalnym allegro osiągnąć status "Smart" to czy będzie on również przypiett na allegro lokalnie? 

I czy wielkość prowizji pobierana przez allegro i allegro lokalnie się nie zmini (wzgledem tego,że kupujący mieli by darmową dostawę do paczkomatów przy zakupach od 40 zł)

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ulusss19 aby mieć Smart! w ofertach na Lokalnie trzeba spełnić inne warunki, niż na Allegro. 

Na Lokalnie - trzeba mieć konto zwykłe, wykupiony pakiet Smart! jako kupujący i udostępniać jako metodę wysyłki Allegro Paczkomaty InPost. Limit to 8 przesyłek z darmową dostawą lub 2 jeśli to Smart na start - to ile zostało Ci przesyłek możesz sprawdzić tutaj.

Na Allegro - (mając konto zwykłe) oprócz warunków dotyczących sprzedaży (min. 5 unikalnych, pozytywnych ocen, średniej ocenie sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy), dbania o poprawną obsługę adresów e-mailowych kupujących w systemie do zarządzania sprzedażą, terminowego regulowania opłat za usługi Allegro oraz  zgodności ofert z Regulaminem Allegro) należy też spełnić warunki dotyczące ofert - 

  • utwrzyć warunki zwrotu przedmiotu i dodać je w ofertach
  • udostępnić w ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! - z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniać numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry (numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki)
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustawić prawidłowe wartości dla metod dostawy.

Czyli Smart! na Allegro wymaga spełnienia większej ilości warunków, aby mieć to oznaczenie na Lokalnie wystarczy wykupić Smart!

Jeżeli chodzi o prowizję to na Allegro za wysyłkę sprzedający płaci kwotę, której wysokość zależy od kwoty zamówienia i wybranej przez kupującego metody dostawy - tutaj szczegółowe informacje na ten temat.
Natomiast na Allegro Lokalnie kwota pobieranej opłaty za obsługę transakcji wynosi 7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika, tam to 4,9% wartości przedmiotu). Za zamówienie wysłane na Lokalnie w ramach Smart! zapłacimy my jeśli zarówno sprzedający, jak i kupujący mają Allegro Smart! lub Smart! na Start.
Jeśli kupujący nie ma Allegro Smart!, Smart! na Start lub zamówienie jest poniżej 40 zł, to kupujący zapłaci za dostawę stałą kwotę, czyli 8,99 zł.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Osiągnęła poziom smart, jednemu z kupujących wprowadziłam numer przesyłki z **piiip** również inpost, bo ta Pani i tu i tu kupowała, chcialam zeby miala wszystko w jednej paczce, bo prosiła o to żeby przesylka wyszła najtaniej. Dostalam dzisiaj powiadomienie z allegro, że mam ustawić przesylki i raptem z darmowej zrobiła się płatna. A ja nadal mam oznaczenie smart dla kupujących z przesyłką za 0zł, tylko jak chce wydrukowac etykietķe, to musze za nią zaplacic 8,99. Co muszę zrobić, żeby przywrócić te wysyłki za 0 zł??? 

Wchodząc w ustawienia nie mam tam praktycznie nic oprocz terminu w jakim kupujacy musi potwierdzić sprzedaż produktów. Nie wiem gdzie pomocy szukać, bo mam kilka zamówień do wysłania , a inpost do każdej generuje mi koszta.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ulusss19 @ A te Twoje zamówienia to na lokalnie czy na zwykłym allegro.

 

oznacz moderatorów

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Na zwykłym allegro

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ulusss19 do zamówienia Smart możesz tylko raz wygenerować darmową przesyłkę ponowne generowanie spowoduje, że za etykiety będzie trzeba zapłacić.

Może klient kupił bez Smart.

Podaj numer zamówienia.

oznacz moderatorów

ulusss19
#8 Zapaleniec#

Tak teraz to zobaczyłam, wygenerowałam nawet po 3 etykiety, jak mogę pobrać tą pierwszą? Gdzie zajrzeć, co sprawdzic i jak ją przywrócić?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ulusss19 a w jaki sposób generujesz listy?

oznacz moderatorów