anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem aparat, a kupujący nie odpowiada na wiadomości, co robić?

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Witam ! 

Sprzedałem na aukcji aparat fotograficzny . Wydaje mnie się że zakup to ściema . Na wiadomość na czacie nie odpowiada . Mail też cisza . Na próbę kontaktu telefonicznego dowiedziałem się że nie ma takiego numeru . 

Aukcja zakończyła się 18 lutego . Ma jeszcze czekać kilka dni czy rozpocząć anulację sprzedaży ?  Client:104434914 [edycja]

Dodam tylko że skutecznie wyleczyłem się ze sprzedaży odbiór osobisty -płatność przy odbiorze 😞

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@Mirek_Bazyl jak nie opłaci to sama się wznowi po 5 dniach 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojd...

Na Allegro Lokalnie kupujący ma 5 dni, żeby zapłacić za zakup. Jeśli tego nie zrobi, uznajemy, że do sprzedaży nie doszło i automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Wszystko się zgadza tylko sprzedaż była z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze . Nie ma opłaty przez allegro . W takim przypadku sama nie odnowi się 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mirek_Bazyl no to masz problem, na lokalnie nie ma prowizji jest opłata transakcyjna, możesz próbować odzyskać opłatę ale jak udowodnisz że nie wydałeś aparatu 😞 prawdopodobnie będziesz w plecy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie , dlatego napisałem , że skutecznie wyleczyłem się z odbioru osobistego z opłatą przy odbiorze 😞 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL często się tak zdarza, kupują a nie płacą a ty masz zablokowany towar, musisz się przyzwyczaić albo spróbować wystawiać na zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mirek_Bazyl To raczej nie oszustwo, tylko są tacy "psudokupujący", którym się nudzi i klikają dla zabawy. Jak nie wyślesz zanim nie będziesz miał pieniędzy na koncie to nic się nie stanie.

oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Na AL jestem od 18 lat . Miałem 10 letnią przerwę i uczę się od nowa . Dzięki za odpowiedź 🙂 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

W takim razie na pewno bardzo nieprzyjemnie się zdziwiłeś jak wygląda wystawienie przedmiotów w obecnych czasach na Allegro.

Na Allegro Lokalnie nie płacą za zakupiony towar i są trudności w odzyskaniu prowizji a na zwykłym Allegro można dostać negatywa od kupującego na zasadzie "bo zupa była za słona (u kupującego na obiad)" i co więcej nie możesz mu wystawić miłego zwrotu 😕

 

oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest jak piszesz .  Nie jestem przyzwyczajony do takiego podejścia do sprawy . 

Powalczę trochę jak nie da się to poszukam alternatywy . Szkoda nerw 🙂 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mirek_Bazyl zawsze możesz wystawić na zwykłym allegro przynajmniej prowizja jest zwrotna 🙂

Tu masz ukryty link jak będziesz wystawiał 🙂

dddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Dzięki bardzo , tego mi właśnie brakowało 🙂 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Oni to specjalnie tak ukryli, żeby ludzie musieli tam wystawiać. Mimo tych wszystkich negatywnych zmian to jednak wystawienie na zwykłym Allegro to lepszy pomysł niż na tej kulawej odnodze "Lokalnie"

oznacz moderatorów

Mirek_Bazyl
#8 Zapaleniec#

Nie mam jeszcze opinii . Al lokalnie ma też swoje plusy .  Na pewno jest dużo zmian do których trzeba przyzwyczaić się .

oznacz moderatorów