anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem na Allegro Lokalnie i zostałem oszukany

luki19910221
#8 Zapaleniec#

Witam,

jestem sprzedającym i zostałem oszukany na Allegro Lokalnie.

Sprzedałem kartę graficzną - niedrogą, stary RX580 8GB, ale nie po koparce - z prywatnego zakupu, za 320 zł. 

Kupujący po odbiorze paczki napisał do mnie, że karta nie działa - zdziwiłem się, ponieważ do końca z niej korzystałem i nigdy nie było z nią problemów - raczej dbam o sprzęt, regularnie była czyszczona, wymieniana pasta itd. 

Wiadomo jednak - zawsze mogła ją firma kurierska uszkodzić w transporcie, zrozumiałe. Poprosiłem więc o odesłanie karty, sprawdzę i zrobię zwrot wpłaty. Karta przyszła, podłączyłem i co? Działa! Doszedłem do wniosku, że to pewnie coś z komputerem klienta więc oddałem mu pieniądze, żeby nie robić problemu. 

Dzisiaj coś mnie tknęło, patrze na tę kartę a ona ma przyklejoną na obudowie jakąś naklejkę. Sprawdzam u siebie w ofercie - nie było tego! Sprawdzam w GPU-z a tam 4 GB pamięci zamiast 8. Kupujący nawet się pofatygował, żeby podmienić backplate - sprzedawałem kartę wraz z pudełkiem, zrobił to aby numer seryjny z pudełka zgadzał się z tym z nadrukowanym na karcie. 

Dziś zrobiłem małe dochodzenie i okazało się, że gość ma wystawioną "nową kartę" GTX 580 8GB..

Moja teoria jest taka - typ miał kartę z 4GB pamięci, podmienił bebechy na moje i wystawił na sprzedaż. 

Pytanie co mogę z tym zrobić? Zdaję sobie sprawę, że raczej temat zamnięty i nie ma szans na odzyskanie pieniędzy - trudno, nie zbiedniję ale chciałbym aby ten człowiek dostał jakąś lekcję np. od Allegro.

Serio kupuję i sprzedaję na Allegro już kilkanaście lat i pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

Allegro nic nie zrobi. Możesz iść na policję złożyć zawiadomienie z art 286 KK ale generalnie chyba gra nie warta świeczki. 

 

Ewentualnie kup od niego, podmień i zwróć  😂

To oczywiście żart z tą podmianką. 

oznacz moderatorów

luki19910221
#8 Zapaleniec#

Jasne, że nie. Więcej czas spędzony na policji będzie kosztował. Napisałem do Allgro, ale zdaję sobie sprawę, że raczej sprawy nie ruszą. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Zgłaszaj sprawę na policję lub od razu po prokuratury. Może i trochę zajmie czasu zgłoszenie, ale to raczej dość prosta sprawa, a takie prokurator lubi (bo jest łatwa do wygrania). 

Kupującemu za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Nie ma znaczenia jaka była wartość poniesionej szkody.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pecela @Pytanie tylko czy autor tematu będzie w stanie wykazać że do podmianki faktycznie doszło, czy ma jakieś dowody z numerami seryjnymi itp. 

oznacz moderatorów

luki19910221
#8 Zapaleniec#

No właśnie. Mam kartę z numerem seryjnym z wersji 8GB a w środku jest wersja 4GB. I to jedyny dowód tak naprawdę. 

Pewnie na niekorzyść typa działa to, że nie odpisał mi w ogóle na wiadomość, mimo, że ją odczytał. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie udowodnisz bo niby jak?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Idź zgłosić. Najwyżej nic z tego nie wyjdzie 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ładnie Cię wyh....jak tak jest. teraz juz nic nie zrobisz na Allegro, możesz ja kupić ta swoją i..... 

oznacz moderatorów