anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego weryfikacja przelewem ekspresowym 1 zł trwa tak długo?

Client:41060350
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem ze sfinalizowaniem zakupu w ramach Raty 0. Wczoraj wieczorem dokonałem zakupu i w momencie, gdy przelałem 1 zł w ramach weryfikacji, system zaczął weryfikować i przestał działać. Dostałem zaraz potem informację z banku na maila, że mój wniosek został wstępnie zaakceptowany. Potem dostałem maila z PayU, że wystarczy, żebym zweryfikował swoją tożsamość. Co prawda jest niedziela, gdy to piszę, ale zastanawia mnie, że taka sprawa z weryfikacją, gdzie przelew był zaksięgowany na moim w momencie, trwa tak długo. Zastanawiam się, czy to nie kwestia tego, że użyłem we wniosku innego maila, niż mam przypisany do logowania się na moje konto Allegro i do konta w banku, z którego dokonałem przelewu weryfikacyjnego. Mail do konta na Allegro i do wspomnianego konta jest ten sam. Zaznaczę jeszcze, że zakup który chcę dokonać na raty dalej jest w moim koszyku, a jak wchodzę w zakładkę moje zakupy, to tam nie ma tego zakupu w żadnej kategorii. @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41060350 Cześć, swój wniosek znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/raty 

Weryfikacją zajmuję się bank — czas oczekiwania prawdopodobnie wynika z tego, że mamy weekend, zatem poczekaj do jutra. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No i nie będzie zakupu, wniosek nie został przez Ciebie zaakceptowany, środki nie trafiły do sprzedającego.

  1. W trakcie wypełniania wniosku partner pożyczkowy zweryfikuje podane przez Ciebie informacje o dochodzie oraz sprawdzi Twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej (za sprawdzenie historii kredytowej odpowiada, wybrany przez Ciebie, kredytodawca). Między innymi na jej podstawie podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki. Decyzja kredytowa wyświetli się na stronie, a dodatkowo informację tę dostaniesz e-mailem. W przypadku pozytywnej decyzji, na stronie wyświetlą się również warunki pożyczki. Zatwierdź je i pobierz plik z umową kredytową. Jeśli omyłkowo zamkniesz stronę z wnioskiem, nie przejmuj się. Powrót do wniosku umożliwi Ci kod smsowy, który wysyłany jest na telefon zadeklarowany we wniosku. Kliknij w link z e-maila, który otrzymasz, a następnie wpisz kod smsowy. Dotyczy to wniosków składanych do Alior Banku.

    Wniosek rozpatrzy partner pożyczkowy, a zakup nastąpi automatycznie dopiero po jego pozytywnej decyzji.

  2. Kiedy zatwierdzisz warunki pożyczki, partner pożyczkowy poprosi Cię o przelanie 1 zł na podany rachunek, zalogowanie się do konta bankowego lub załączenie wyciągu bankowego, aby potwierdzić Twoje dane. Aby przelew weryfikacyjny się powiódł:

    • powinien być zrobiony z rachunku podanego we wniosku,
    • dane podane we wniosku powinny być zbieżne z danymi na rachunku bankowym,
    • powinien być zrobiony z Twojego indywidualnego rachunku.

    Partner pożyczkowy zwróci Ci przelaną złotówkę.

  3. Po wspomnianym przelewie przedmioty dodane do koszyka zostaną zakupione, a pieniądze za Twoje zakupy zostaną przekazane na Allegro Finanse Sprzedającego.

Możliwa jest sytuacja, w której mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki, nie zostanie ona uruchomiona. Stanie się tak, jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku inny Klient kupi ostatni przedmiot lub skończy się oferta. Jeżeli więc jest to możliwe, planując zapłatę na raty wybieraj oferty wieloprzedmiotowe oraz te z najpóźniejszą datą zakończenia. Pożyczka nie będzie uruchomiona również w sytuacji, gdy sprzedający zmieni cenę przedmiotu podczas weryfikacji wniosku ratalnego.

Jeśli nie prześlesz wniosku do weryfikacji, Twoja płatność zostanie przerwana lub stracisz połączenie z internetem, wniosek ratalny nie zostanie przesłany do banku. Twoja płatność w ciągu kilku dni anuluje się automatycznie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:41060350 przelewem ekspresowym raczej nie potwierdziła tożsamości 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:41060350  Wydaje mi się że popełniasz błąd  sugerując się tym, że najwazniejszy jest przelew 1 zł.  Nie, przelew 1,01  jest potrzebny tylko po to,  żeby bank przesłął potwierdzenie przelewu z twoimi danymi jakie zgłosiłeś w banku (w banku z dowodu osob.)

Więc szybkość przelewu czy to express czy blik  nie ma najmniejszego znaczenia, najwazniejsze jest  sprawdzenie zgodności danych banku i Allegro.  A  to niestety musi potrwać i raczej tylko dni robocze..

ps. nie może być zakończony zakup skoro nie zapłaciłeś,  dostaniesz kredyt wtedy zakup sie pojawi. I jeśli to kredyt to wazne jest sprawdzenie zdolności czyli BIK

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Pytanie czy to był przelew ekspresowy na nr konta czy przez bramkę płatniczą. 

Jeżeli chodzi o przelew ekspresowy, to w Polsce są dwa konkurencyjne systemy. Pierwszym jest System Płatności BlueCash (SPBC), a drugim Expres Elixir. W przypadku SPBC bank może być uczestnikiem pełnym systemu lub niepełnym. W pierwszym przypadku można nadawać i odbierać przelewy, a dane wpłacającego nie są zmieniane. W drugim przypadku SPBC dokona przelewu wewnętrznego ze swojego konta w danym banku, ale wtedy odbiorca zobaczy jako nadawcę, dane instytucji rozliczeniowej.

Jeżeli zaś chodzi o Express Elixir, to tu oba banki muszą być uczestnikiem systemu.

Do tego dochodzą systemy typu Przelewy24 czy PayU, które nie są uczestnikiem żadnego z tych systemów.

Dlatego jak wybierze się opcję przelew zwykły, to należy zrobić przelew zwykły na wskazany nr konta. Alternatywą jest skorzystanie z bramki płatniczej swojego banku.

oznacz moderatorów