anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż osobista a zwrot towaru

iska45a
#7 Wielbiciel#

Facet zobaczył moje ogłoszenie na Allegro lokalnie, a że mieszka ok. 60 km ode mnie, to po używana, sprawna maszynę stolarska przyjechał osobiście. Maszynę widział na własne oczy, była sprawna, zapłacił gotówka i zabrał do domu. Nie spisał ze mną żadnej umowy. Po 3 dniach okazuje się że maszynę sobie porozkrecal i twierdzi że silnik mu nagle nie działa i chce zwrotu pieniędzy. Wyzywa mnie od oszustów. Co mam robić w takim przypadku?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ZibiK30
#18 Luminarz#

@iska45a Twoim błędem to brak spisanej umowy, szczególnie z zapisem, ze zapoznał się ze stanem i nie ma co do niego zastrzeżeń. Nie ma prawa sam rozkręcać itp jeśli chce rościć sobie jakąkolwiek gwarancję reklamacji. Zdobądź dowód na to ze się przyznaje o rozkręceniu i napisz mu, ze teraz już nie jesteś mu w stanie pomóc.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W takim wypadku trzeba jego reklamację rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Po uznaniu trzeba mu oddać wszystkie koszty po zwrocie wadliwej maszyny. Jeśli to było Kup teraz lub licytacja, umowa jest zawarta za pośrednictwem Allegro. Jeśli to było zwykłe ogłoszenie, także, bo dowodem zawarcia umowy może być świadek. Po odrzuceniu reklamacji (jeżeli to było Kup teraz lub licytacja) kupujący może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów. Były tu już opisywane przypadki blokady kont sprzedawców w podobnych sytuacjach.

Odpowiadasz za towar przez 2 lata z rękojmi. Przypuszczam, że w ogłoszeniu rękojmi nie wyłączyłeś, bo tylko to by Cię z odpowiedzialności zwalniało.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@iska45a jeśli rozkręcił to napisz że reklamację odrzucasz, pierw powinien się z Tobą skontaktować i złożyć reklamację w celu jej sprawdzenia, potem byś oddał kasę lub naprawił maszynę, umowa spisana czy nie, nie ma to nic do rzeczy, przez 2 lata odpowiadasz za towar 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@iska45a Rozpatrzyć reklamację i odrzucić, jak sam "ponaprawiał".

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iska45a, niestety, ale na Twoim koncie w Allegro Lokalnie nie ma śladu po tym zakupie. Jeśli transakcja została zawarta poza Allegro, to nie mogę Ci pomóc. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów