anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający anulował sprzedaż.

krzysialipska
#7 Wielbiciel#

Witam. Dokonałam zakupu, zrobiłam przelew, otrzymałam potwierdzenie i podziękowanie za zakup. Jednak sprzedający anulował sprzedaż i zmienił cenę produktu z 37, 99 zł na 99 zł. Czy takie działania są dozwolone? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@krzysialipska Nie są. Sprzedawca nie ma podstawy prawnej do anulowania sprzedaży. Masz prawo domagać się dostawy przedmiotu po cenie, jaką zapłaciłaś, ponieważ została zawarta prawnie wiążąca umowa. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Gdyby to nie poskutkowało, zamknij spór jako nierozwiązany i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz za odmowę finalizacji transakcji. Wpłynie to ujemnie na jego jakość sprzedaży, więc może w przyszłości będzie się wywiązywał z zawartych umów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zakup był na AL to dyskusje otwierasz tu: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE nie może anulować zakupu, ale skończy się to zwrotem środków, niestety.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

ale skończy się to zwrotem środków, niestety.

ZAPEWNE? A skąd to wiesz? Może po otwarciu sporu sprzedawca wyśle towar, aby uniknąć nierozwiązanej Dyskusji i negatywa? Ja tego nie wiem, a ty wiesz?

oznacz moderatorów