anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Status płatność "płatność nieudana".

przemek11114
#8 Zapaleniec#

Kupujący kupił przedmiot ale nie zapłacił - status płatności jest "płatność nieudana". Trwa to już drugi dzień. 

Nie odpowiada na wysłaną mu wiadomość na czacie allegro, ani jej nie przeczytał.

Przedmiot sprzedawałem w niskiej cenie i inne takie same przedmioty są oferowane w dużo wyższych cenach.

Podejrzewam że ktoś po prostu zablokował mi ofertę aby sprzedać swój przedmiot za wyższą cenę.

Czy allegro ma na to jakiś sposób?

Bo widzę w regulaminie że kupujący ma 7 dni albo 14 dni (przelew) na zapłatę, ale nie ma uwzględnionej sytuacji, gdy status jest "płatność nieudana" a kupujący w ogóle nie reaguje na wiadomość ani jej nie przeczytał.   

Kupującym jest Artsiom (Client 96285512), a oferta była na Allegro lokalnie "Kup teraz". Oferta 104b2ef5-9706-4174-870a-70c02a277ae0 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Skontaktuj się telefonicznie z klientem.

oznacz moderatorów

przemek11114
#8 Zapaleniec#

A skąd mam wziąć jego numer telefonu? Nie ma żadnych danych aż do czasu realizacji zapłaty - wtedy jest adres dostawy i numer telefonu. Teraz nic nie ma.  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@przemek11114   " Czy allegro ma na to jakiś sposób? "

Nie  Allegro nie kiwnie nawet małym paluszkiem w tej sprawie, bo w interesie Allegro jest sprzedaż w wyższej cenie = sprzedaż w wyższej prowizji.

Poza tym przepisy umożliwiają kupującemu rezygnację z zakupu na każdym etapie zawierania transakcji a nawet po zawarciu transakcji do 14 dni.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@przemek11114 W takiej sytuacji zasady pozostają bez zmian. Jeśli kupujący będzie chciał opłacić to zamówienie, musi przejść do zakładki Kupione na Allegro Lokalnie i kliknąć "Anuluj płatność", a następnie "Zapłać teraz" i ponownie wybrać metodę płatności. Dla Ciebie jako sprzedającego nic się tutaj nie zmienia w stosunku do braku płatności. Jeśli kupujący nie opłaci go w przeciągu 5 dni, oferta wznowi się automatycznie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów