anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Udostepnianie danych kupujacych i sprzedajacych przez Allegro Lokalnie.

Client:103209947
#7 Wielbiciel#

W jakim celu Allegro udostepnia numer telefonu oraz email osoby ktora kupila ode mnie przedmiot? Podejrzewam ze jest to gdzies w regulaminie, natomiast ta praktyka wydaje sie co najmniej niepowazna.
Wlasnie sprzedalem przedmiot i w szczegolach mam Imie i Nazwisko kupujacego, numer telefonu oraz email? Po co mi te informacje przy nadawaniu paczki? Oczywiscie w przypadku gdy kupuje, mam rowniez dostep do danych sprzedajacego (nr tel, email). 
W przypadku trafienia na niezadowolonego klienta, moge miec mnostwo problemow chociazby ze spamem, telefonami w nocy etc.
Czy jest mozliwosc ukrycia danych?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103209947 „W jakim celu Allegro udostepnia numer telefonu oraz email osoby ktora kupila ode mnie przedmiot?”

Chociażby w takim celu abyś miał możliwość nadania przesyłki. 

oznacz moderatorów

Client:103209947
#7 Wielbiciel#

Ostatnio nadawalem przesylke z **piiip**, dostaje kod wpisuje do inpostu otwiera sie skrzynka, wrzucam paczke, tyle. Kurier przyjezdza, bierze paczke i nakleja dane odbiorcy. Numer kupujacego nie jest mi potrzebny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103209947 A  jak chcesz wysłać bez adresu, a jak kupujący ma dostać kod o odbiorze bez nr telefonu?

oznacz moderatorów

Client:103209947
#7 Wielbiciel#

Ja kupujacemu nie bede wysylal kodu o odbiorze... Allegro, Inpost etc sie tym zajmuje.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103209947  Ale na allegro nie ma przymusu nadawania wysyłkami organizowanymi przez portal - jest to opcjonalne. W takim wypadku bez tych danych nie nadasz przesyłki. 

oznacz moderatorów

Client:103209947
#7 Wielbiciel#

Idac tym tokiem myslenia, Allegro powinno mi udostpenic miejsce zamieszkania kupujacego... Skoro wybieram jakas forme wysylki, to potzebuje dane tylko do tej formy wysylki. 

W dalszym ciagu kupujacy nie potrzebuje moich danych. Wszystkie problemy powinny byc rozwiazywane za pomoca Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Można byłoby także kupować bez logowania, tak było.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

A jaki numer telefonu podasz do etykiety na paczkomat czy boxa?

A co zrobisz jak np przedmiot w międzyczasie Ci się uszkodzi, sprzeda gdzie indziej itp., a klient będzie przez allegro nieosiągalny? Ja bym wybrała telefon, Ty być może wolisz poczekać na dyskusję.... Kontakt to podstawa udanych zakupów. Ja np żałuję, ze allegro już numerów sprzedających nie udostępnia. Wielu wolało zadać szybko pytanie smsem. I ta forma kontaktu działała. Mnie to nie przeszkadzało, a zwiększało sprzedaż.

 

oznacz moderatorów

Client:103209947
#7 Wielbiciel#

>A co zrobisz jak np przedmiot w międzyczasie Ci się uszkodzi, sprzeda gdzie indziej itp., a klient będzie przez allegro nieosiągalny?  

Zwroce pieniadze i napisze na allegro. Po problemie.

oznacz moderatorów