anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Unieważnienie Sprzedaży

Rafal_sady
#3 Debiutant#

Witam

Chciałbym zapytać o możliwosć unieważnienia sprzedaży, otóż kupujący przez "Kup teraz" zakupił ode mnie przedmiot, została mi policzona prowizja od sprzedaży, natomiast to ogłoszenie jest już nie aktualne i przedmiotu nie posiadam, po prostu zapomniałem o wcześniejszym usunięciu ogłoszenia,

Nie mogę znaleźć odpowiedniego sposobu by to rozwiązać, z allegro korzystam sporadycznie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@Rafal_sady  Unieważnić nie możesz, przeproś kupujacego, wyjasnij i jeśli zapłacił to :

  1. Poproś Kupującego o jego rachunek bankowy
  2. Przelej pieniądze z Allegro Finanse na swoje konto
  3. Przelej mu ze swojego konta w banku na jego konto w banku
  4. Wystąp do Allegro o zwrot opłaty transakcyjnej ( na Lokalnie nie ma prowizji) https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...
  5. Załącz do wniosku potwierdzenie zwrotu środków ( potwierdzenie z banku)

Jeśli nie zapłacił, aukcja sama się wznowi po 5 dniach - zamknij ją wtedy aby nikt inny nie licytował.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Rafal_sady Zapłacił? Oddaj mu pieniądze zwykłym przelewem na jego konto, które Ci poda. Na Lokalnie innej możliwości nie ma. O anulowanie naliczonych opłata za sprzedaż możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty lub jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Rafal_sadyRozwiązać przez porozumienie z kupującym i zwrot środków na konto podane przez niego. O zwrot prowizji piszesz przez formularz, dobrze załączyć rezygnację z zakupu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Rafal_sady
#3 Debiutant#

Sprawa jest odrobine prostsza ponieważ nie doszło do żadnych transferów środków pienieżnych, natomiast prowizja w wysokości około 2% ceny transakcyjnej została mi naliczona.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc nie musisz oddawać nieprzetransferowanych środków pieniężnych. Prawdopodobnie kupujący wybrał wysyłkę za pobraniem lub odbiór osobisty, dlatego masz naliczoną prowizję. Wystąp o jej zwrot przez wskazany formularz i dołącz jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Rafal_sady sprawdź, nie ma tak niskiej opłaty ....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Rafal_sadyCzy to była prowizja od sprzedaży?

oznacz moderatorów

Rafal_sady
#3 Debiutant#

Opłata od sprzedaży

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Rafal_sady Na lokalnie są dwie stawki "prowizji": 4,9% na dział elektronika i 7,9% na pozostałą resztę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów