anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upadek Allegro Lokalnie: wprowadzimy zmiany w opcjach promowania od 17 czerwca

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Kiedy: 17 czerwca 2024

Co zmienimy

  • Zmienimy zakres pozostałych opcji promowania dostępnych na Allegro Lokalnie. Twoje wyróżnione ogłoszenie będzie promowane wyłącznie na Allegro Lokalnie, w sekcji Ogłoszenia promowane. Nie będziemy już wyświetlać go na liście ofert na Allegro, w sekcji Oferty promowane.

 

Ale patologia się szykuje dla osób prywatnych. Sam sprzedaję trochę używanych rzeczy i jak są wypromowane to jest szansa na sprzedaż. Jak nie wypromujesz to marna szansa aby się tego pozbyć bo przedmiot nie wyświetli się na górze strony, a zostanie zepchnięty na sam koniec list wyszukiwania na allegro. W kategoriach ciuchów to nasze prywatne oferty będą na setnych stronach za chińskimi ofertami. Kto to tam je znajdzie. Allegro też straci kase z promowania na AL bo nikt z tego nie będzie korzystać. Każdy szuka na głównym allegro, a nie na allegro lokalnie. To jest naplucie w twarz prywatnym osobom. Od 17 czerwca to zacznie spadać sprzedaż na AL zaczyna się samozagłada Allegro Lokalnie 😑

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

@-PRORIDE- prywatnym to nic nie zmieni, ale jak ktoś dużo sprzedaje na lokalnie czy firmy to jest celowe działanie co by wrócili na allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Na firmowym koncie na AL i tak wyłączony jest smart więc sprzedaż nikła. Z Allegro robi się drugi Ama zon i won osoby prywatne.

oznacz moderatorów

popazan
#9 Pomysłodawca#

to akurat bardzo dobra zmiana - skończy się promowanie z AL za 50gr (? nie wiem dokładnie) i zapychanie wyników wyszukiwarki wystawianiem tego samego przedmiotu po 10 razy; w mojej branży jest taki jeden co to potrafił dosłownie zapchać dwie pierwsze strony swoimi dwiema czy trzema ofertami; wszystkie przedmioty oczywiście promowane z Allegro Lokalnie - on płaci grosze, ja 20 czy 30 złotych; nie wspominając o dodatkowej prowizji za sprzedaż promowanego przedmiotu

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

To pretensje mniej do allegro że promowanie aukcji kosztuje 57zł za miesiąc, a nie 15zł. Firmy nie protestują więc Allegro ich doi jak sie da. Nie ma rolników na Allegro ? Oni są mistrzami od strajków, a to bo susza a to bo deszcz pada, a to za duża konkurencja ze wschodu. Popytaj się to dadzą dobre rady jak zaprotestować. Tylko Allegro się już sprzedało do Luksemburga i tam raczej traktora z obornikiem nie wpuszczą 😀

oznacz moderatorów

ecchi87
#7 Wielbiciel#

rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo to faktycznie świńskie zachowanie ze strony sprzedającego na AL, jednak wszędzie się znajdą osły, zaś pretensje faktycznie powinieneś mieć do allegro za to że opłaty dla firm są takie astronomiczne

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@popazan mogłeś wziąć z niego przykład 🙂

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

AL już dawno leży w równoległej rzeczywistości.

Wszystko już lata temu wyniosłam na pewien 3-literowy portal.

oznacz moderatorów

ecchi87
#7 Wielbiciel#

Osobiście to dla mnie gwóźdź do trumny by sprzedawać cokolwiek na AL bo szkoda zwyczajnie czasu. AL lokalnie dla mnie osobiście miało fajne zasady promowania, gdzie osoba fizyczna mając kilka gratów na sprzedaż mogła się przebić i dotrzeć do klienta za nieduże pieniądze bo od 0.01zł do 2zł za promowanie zależenie od promocji można było sobie podnieść szansę na sprzedaż. Natomiast najważniejsze w tym było to że oferty pojawiały się podczas wyszukiwania na allegro. mógłbym i więcej za promowanie płacić byleby oferty były widoczne na allegro. Zaś  przy rozdzieleniu portali to całe  promowanie staje się bezwartościowe. Kto wyszukuje oferty przez AL? może ktoś tak bo ja nie.... i zapewniam że jakiś ułamek procentowy ludzi będzie to robiło. Także sajonara AL. 

oznacz moderatorów

angelaaaa19
#9 Pomysłodawca#

@ecchi87  napisał(a):

Natomiast najważniejsze w tym było to że oferty pojawiały się podczas wyszukiwania na allegro. mógłbym i więcej za promowanie płacić byleby oferty były widoczne na allegro. Zaś  przy rozdzieleniu portali to całe  promowanie staje się bezwartościowe. Kto wyszukuje oferty przez AL? może ktoś tak bo ja nie.... i zapewniam że jakiś ułamek procentowy ludzi będzie to robiło. Także sajonara AL. 


No dokładnie... Kto mając zamiar cokolwiek kupić wgl pomyśli o AL? Dla mnie ten strzał w stope jest niepojęty. Oczywiście głównie w stope nas prywatnych sprzedawców. Czas sie zwijać ehh

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Ch**owa zmiana, ale to było do przewidzenia.

Ja, jak chcę kupić coś używanego i w dobrej cenie to w ogóle nie wchodzę na zwykłe allegro i tylko "lokalnie" przeglądam. Może jest trochę takich użytkowników jak ja.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Oferty z AL będą dalej się wyświetlać na Allegro. Tu chodzi tylko o promowanie ofert z AL które nie będą widoczne na Allegro u góry strony.

Zmienimy zakres pozostałych opcji promowania dostępnych na Allegro Lokalnie. Twoje wyróżnione ogłoszenie będzie promowane wyłącznie na Allegro Lokalnie, w sekcji Ogłoszenia promowane. Nie będziemy już wyświetlać go na liście ofert na Allegro, w sekcji Oferty promowane.

Spadnie sprzedaż prywatnych rzeczy bo oferty zostaną zepchnięte na sam koniec listy wyszukiwania wg trafności zaraz za chińskimi ofertami, a tych są setki tysięcy. A trafność sortuje wg kolejności najpierw promowane i sponsorowane, później całą reszta firmowych ofert i chińskich, a dopiero na samym końcu są oferty prywatne.

oznacz moderatorów

amibis
#10 Popularyzator#

To jeszcze nic. Bardzo prawdopodobne że za "chwile" oferty z al. lokalnie przestaną być w ogóle wyświetlane na stronie al. I dla prywatnych użytkowników pozostanie (tak jak było to chyba zaplanowane) wyłącznie al. lokalnie. Swoją drogą i tak dziwne że obecny stan trwał aż tyle czasu.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Bez promowania to wszystkie oferty z allegro lokalnie są na zwykłym allegro w praktyce niewidoczne. Zobaczymy jak to będzie i czy po tej zmianie będzie jakakolwiek sprzedaż. Jeśli nie to trudno, są 2 konkurencyjne serwisy, nie mniej popularne, w których można sprzedawać za darmo, bez żadnych prowizji i jak się tak zastanowić to sprzedaż prywatna na allegro lokalnie jest frajerstwem.

oznacz moderatorów

amibis
#10 Popularyzator#

Faktycznie. Wyszukiwanie jest trochę utrudnione, ale jeszcze działa. Pewnie już niedługo.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Bez promowania to będzie się sprzedawał tylko konkretny towar po wpisaniu dokładnego modelu produktu np. jak ktoś wpisze karta graficzna GTX 770 wyszukało 19 ofert. Ale jak już ktoś wpisze sukienka damska to bez promowania to już patologia samych sukienek damskich jest 5 milionów ofert. Już to widzę jak jakaś Pamela będzie szukać i wertować 10 tysięcy stron aby w trafić na naszą aukcję 😀

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@-PRORIDE- Na szczęście do prywatnej sprzedaży sukienek jest inny serwis 🙂 Na allegro sprzedaż takiego towaru prywatnie jest bardzo kiepska - prawie zero zainteresowania, nawet z promowaniami.

A swoją drogą to teraz wybierając wyróżnienie mam info o widoczności przez 30 dni na allegro + allegro lokalnie. Po 17 czerwca pewnie wyróżnienie będzie widoczne tylko na lokalnie, czyli jak to często bywa na allegro, zmiana reguł w trakcie gry 😞

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

A nie, przepraszam serwis allegro, doczytałem właśnie, że promowania wykupione przed 17.06 będą na starych zasadach 🙂

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

To jest ostatni podmuch wiatru w aukcjach to promowanie kupione przed 17 czerwca 😀
Później spadek sprzedaży -99%

oznacz moderatorów