anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uporczywy Kupujący od uszkodzonego telefonu

romanskis
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.

Ostatnio sprzedałem na allegro lokalnie uszkodzony telefon który się nie uruchamiał.

Mianowicie dostałem go w rozliczeniu od znajomego przez jakiś czas normalnie z niego korzystałem po czym się wyłączył i nie reagował na przycisk zasilania czy tez podłączenie do ładowarki.

Więc postanowiłem go wystawić na allegro lokalnie sprzedał się lecz kupujący dociekliwie dopytywał o numer imei bez problemu mu go podałem podobno był brany na raty w plusie. Nie wiedziałem o tym fakcie dopytywał tez co w związku jak pojawi się blokada napisałem ze nie mogę tego zagwarantować iż telefon posiadam od znajomego w rozliczeniu a on kupił go od osoby trzeciej tez nie sprawdzają tej dziwnej  blokady. Wystawiłem na allegro jako uszkodzony nie uruchamiający się. Negocjował cenę zgodziłem się kupił nalegał aby szybko wysłać wysłałem jeszcze tego samego dnia. Nagle założył dyskusje na allegro ze sprzedałem telefon z blokadą. Gdzie o tym nie wiedziałem i nie miałem jak tego zweryfikować. Co mogę w tej sytuacji zrobić. Dodam ze pisze dosyć łamaną polszczyzną i ciężko go zrozumieć. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:44052296
#21 Demiurg#

@romanskis jeżeli telefon wzięty na raty i został zblokowany bo nie były spłacane to telefon ma wadę prawna a Ty stałeś się paserem.

ps. jak klient dopytał się o IMEI to sprawdzałeś na stronach plusa czy faktycznie nie jest na raty wzięty?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@romanskis Poproś o odesłanie i zwróć kasę. Sprzedałeś telefon który nie był Twoją własnością.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Jak ten telefon tak przechodził z rąk do rąk i w międzyczasie był używany to przypadkiem nie jest już spłacony? Jest własnością operatora tylko do momentu spłaty...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki może był jak gorący ziemniak 😂

oznacz moderatorów

romanskis
#7 Wielbiciel#

Teraz kupujący dostał zwrot z allegro ja jestem obciążony ale nie ma problemu zwrócę pieniądze pieniądze i odzyskam sprzęt lecz gdy podałem dane do wysyłki to kupujący cytuje napisla 

(Co bede które ja wpłaciłem 400zl naprawa ? Allegro proszę powiedzieć co mam robic)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@romanskis A ten  IMEI to skąd znałeś?

oznacz moderatorów

romanskis
#7 Wielbiciel#

Był na pudełku z tego telefonu

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Fajnie jest nic nie wiedzieć i udawać ignoranta

w myśl polskich przepisów jesteś paserem i grozi ci odpowiedzialność karna jak ktoś temat pociągnie poważnie dalej

nikogo nie obchodzi twoja historia, rozliczenia z kolegami, sprzedałeś towar, który delikatnie mówiąc miał wadę prawną

Twój kupujący też jest paserem, szczególnie jeżeli wiedział o w/w wadach ale odpowiadasz przed nim przynajmniej na kanwie kodeksu cywilnego gdzie:

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność zarówno za wady ukryte, jak i za wady jawne, które nie były znane kupującemu, niezależnie od tego, czy o wadach tych nie wiedział z przyczyn przez siebie zawinionych czy też nie.

 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@RED

Z tym paserstwem to nie jest do końca tak. Jeżeli umowa kredytowa (raty to kredyt konsumencki), nie przewiduje cesji zakupionego produktu na rzecz kredytodawcy, to nabywca może dowolnie rozporządzać towarem.

A co do rat, to jedną z metod zaspokojona wierzyciela jest odsprzedaż produktu w celu uzyskania środków na spłatę zobowiązania.

Jak sprzedawca poinformował o blokadzie nałożonej przez operatora z powodu zaległości w spłacie rat, a kupujący to zaakceptował, to nie ma mowy o wadzie prawnej. Oczywiście umowa sprzedaży powinna zawierać info odnośnie terminu spłaty zadłużenia wobec kredytodawcy.

A paserstwo to sprzedaż, kupno lub pośrednictwo w sprzedaży lub zakupie rzeczy pochodzących z przestępstwa. A to co opisał OP, nie jest w Polsce czynem zabronionym (chyba że był kupiony na słupa lub kradziony). 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pecela ten telefon w myśl umowy nie był własnością sprzedawcy tylko operatora gsm,

stąd blokada

przeniesienie własności następuje po spłacie należności

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Ściemniasz jak Tusk.

oznacz moderatorów