anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA NA OSZUSTÓW - PRZECZYTAJCIE WSZYSCY

panda_29
#3 Debiutant#

Cześć, chcę was wszystkich ostrzec przed oszustami na allegro. 

 

Mój przypadek akurat dotyczy allegrolokalnie. 

 

Wystawiłem wczoraj laptopa na sprzedaż po niedługim czasie otrzymałem wiadomość ( jako zdjęcie) cyt : "Witaj! Właśnie dokonałem zakupu na twojej aukcji, płatność została zrealizowana, ale do tego potrzebna jest moja poczta, czy mógłbyś mi ją wysłać?

 

 

Stwierdzam, że allegrolokalnie to naprawdę dno... Tak jak i **piiip**

 

Uważajcie i miejcie się na baczności!

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@panda_29, dzięki za Twoją czujność. Możesz podać login użytkownika, który prosił Cię o podanie adresu mejlowego? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

panda_29
#3 Debiutant#
Tak, proszę bardzo. Client:107253428
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@panda_29 Tam, na AL są dziesiątki takich zgłoszeń dziennie.🤔

oznacz moderatorów

panda_29
#3 Debiutant#

Rozumiem, no ale lepiej dać cynk by ludziska wiedzieli niż milczeć. 

 

Rzekłbym nawet, że odczułem taki allegrowiczowski obowiązek 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@panda_29    Mechanizm wyłudzania adresu mail jest znany od wielu lat, jest kilka tysiecy już wpisów tutaj na gadane. Może ktoś bardzo niekumaty jeszcze  da się nabrać, ale problem jest w czym innym.

Pochwal się tutaj na Gadane czy Allegro zwróci ci automatycznie koszt obsługi transakcji (prowizję)

Bo narazie zostałeś pogłaskany po głowie, pochwalony za czujność. Będziesz czujny jeśli poprosisz tutaj publicznie o zwrot kosztów. A może nie naliczą ci kosztów. Napisz.

oznacz moderatorów

panda_29
#3 Debiutant#

Ale do zadnej transakcji absolutnie nie doszło.. Bo przedmiot jak był aktywny tak jest. Zastosowano wobec mnie podpuchę ale nie dałem się złamać. 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@panda_29, dzięki wielkie! To konto już zablokowaliśmy. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

 Może byś napisał czy dałeś się okraść ?? W jaki sposób przebiegał przekręt . Jakieś porady ??  Bo to że jest wielu oszustów to wiemy . Ja też dostawałem wiadomośći od nich że mam podać maila . Podałem im pocałujmniewdupe@wp.pl 

 

oznacz moderatorów

panda_29
#3 Debiutant#

Nie dałem się okrasc, bo zapaliła mi się czerwona lampka, od kiedy to na allegro kupujący potrzebuje twojego e-maila by transakcję dokończyć?? Wtf nigdy!

 

Trzeba być czujnym i myśleć co się robi bo najwięcej oszustw jest przez telefon gdzie niektórzy podają wszystkie dane i wgl bo dzwoni " Pani z banku" albo "wnuczek" miał "wypadek" i nagle jego "kolega" zgłasza się po pieniądze bo ktoś jest "ciężko ranny" a tu jedynie kto jest ciężko ranny i to na mózg to babcie i dziadki wyrzucający pieniądze przez okno czy balkon w reklamówce.

 

Bywa i też, że dziadkowie i babcie lubią kryminały i chcą wziąć udział w tajnej akcji gdzie dzwoni " policjant" i prosi o pieniądze, które są potrzebne jako jakiś okup, a babcie i dziadki pyc reklamówkę z forsą rzucają...

 

 

Takie mamy czasy a nie inne. 

 

Pamiętać należy nawet i o tym, że policja NIGDY nie prosi nikogo o pieniądze a pracownik np banku NIGDY nie prosi o nasz LOGIN do konta czy hasło. 

 

 

oznacz moderatorów

panda_29
#3 Debiutant#

Ale na allegro to pierwszy raz się z tym spotkałem, dlatego też wydało mi się to podejrzane i zgłosiłem temat, użytkownik z tego loginu jest już zablokowany. 

oznacz moderatorów

Slow4You
#10 Popularyzator#

Nie tylko na allegro w całym internecie w tych czasach trzeba być czujnym . Oszuści wymyślają coraz to nowe sztuczki socjotechniczne . Rozmawiałem z jednym sprzedawcą  na **piiip** i tam jest ten sam problem więc sprawa nie dotyczy tylko allegro . O świecie NFT już nie wspominam tam oszuści kasowali po kilka milionów co dwa tygodnie zamykając projekt . Jest temat założony na allegro gadane . Jeśli tobie ktoś napiszę znów że masz podać maila to pierwsze co powinieneś zrobić to podać tam nick oszusta .  Dobrze że nie dałeś się oszukać . Na Youtubie jest filmik z dokładnym omówieniem tego przekrętu . Oszuśći podłaczają twoją kartę do portfela i kupują ile fabryka da . Banki umywają rączki bo podczas przekrętu ofiary autoryzują transakcje podając kod z Telefonu . 

oznacz moderatorów