anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób dokonuje się zwrotu dla kupującego na Allegro Lokalnie?

eurostamps
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób dokonuje się zwrotu dla kupującego otrzymanej należności w przypadku transakcji na Allegro lokalnie? Nie mogę znaleźć odpowiedzi ani na stronie Allegro.pl ani na allegrolokalnie.pl

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pulkownik66
#19 Nestor#

@eurostamps  Musisz zwrócić na podane przez kupującego konto. Inaczej się nie da.

oznacz moderatorów

eurostamps
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Ale w mailu z allegro, w którym poinformowano mnie że kupujący zgłosił problem, jest napisane że jedną z opcji jest, cytuję: "lub zwrócisz pieniądze przez Allegro Finanse". Wolałbnym to zrobić tak jak napisało allegro, czyli przez Allegro Finanse. Siedzę już nad tym chyba drugą godzinę i nie mogę znaleźć rozwiązania w rodzaju linku "Zwróć Wpłatę" czy coś podobnego. A przy okazji - jak później odzyskać opłatę od sprzedaży?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@eurostamps  ale na lokalnie nie zwrócisz przez AF bo takowego nie ma.

O zwrot opłaty transakcyjnej możesz wystąpić z potwierdzeniem zwrotu kasy na konto klienta

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@eurostamps Nie zwrócisz wpłaty tak, jak napisało Ci Allegro, musisz pieniądze wypłacić na swoje konto i oddać zwykłym przelewem. O anulowanie naliczonych opłat za transakcję poproś przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie przelewu zwrotnego.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@eurostamps 

  1. Poproś Kupującego o jego rachunek bankowy ( an Lokalnie nie możesz przez Allegro Finanse)
  2. Przelej pieniądze z Allegro Finanse na swoje konto
  3. Przelej mu ze swojego konta w banku na jego konto w banku
  4. Wystąp do Allegro o zwrot opłaty transakcyjnej ( na Lokalnie nie ma prowizji) https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...
  5. Załącz do wniosku potwierdzenie zwrotu środków ( potwierdzenie z banku)

możliwe że to bug w powiadomieniu Allegro

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów